Saturday, April 12, 2014

Tulip Red Dress

Nga rubrika Cocktail Dress vjen per ju nje sugjerim per darkat intime te cilat kane mandatore ngjyren e pasionit TE KUQEN.Diku nje dekolte pak me bujare e diku nje kurriz i hapur por sidomos forma e tulipanit ne fund krijon efektin e menjehershem te terheqjes.
Floket Finger Waves te cilat vijne ne linje me gjithe sensualitetin e veshjes ishin nje nga zgjedhjet e mia per numrin e fundit te revistes LIVING.
Duke falenderuar fotografin Armand Habazaj por dhe gazetaren Santana Comora s'me mbetet vec t'ju ftoj te blini Revisten Living per te lexuar shkrimin e plote dhe nderkohe te shijoni por dhe te komentoni zgjedhjen e pare :)

9 comments:

 1. Replies
  1. Lori mund ta gjesh ne asos.com tani vetem 12 paund
   http://m.asos.com/mt/www.asos.com/ASOS/ASOS-Deep-V-Tulip-Dress/Prod/pgeproduct.aspx?iid=3070650&SearchQuery=tulip%20dress&sh=0&pge=0&pgesize=50&sort=-1&clr=Chartreuse

   Delete
 2. O Estele,pervecse vishesh bukur edhe me shume shije me pelqen dhe fakti qe ske as komplekse te tilla si ndarja e informacionit me te gjitha neve si per cmimet ekonomike qe blen po ashtu dhe ku mund ti gjejme. Kjo tregon shume se ti nuk je nga ato te fiksuarat qe deshiron qe vetem ti te kesh dicka dhe kurrsesi smund ta kene te tjerat. Kam degjuar shpesh kur thone :"ja pashe njeres fustanin x ,nuk e vesh me " Une e dashuroj pjesen e veshjes tek nje femer por perseri mendoj qe nuk eshte veshja elementi qe e percakton llojin e nje femre,por femra qe e ben veshjen. E kam vene re edhe tek ti kete gje dhe mendoj se je nje shembull i mire me te cilat vajzat shqiptare duhet te mesojne shume!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Filozofia ime nuk eshte ajo e "pasunareve" if everyone can have it than i dont want it" .Une mendoj se cdokush arrin te jete unik nese transmeton nga vetja ne cdo veshje apo sjellje ndaj sa me te sinqerte me veten aq me te adhurueshem do jemi.

   Delete
 3. Po cna sqaron veshjen o Estelkeeeeee, edhe thes te vesh siper ti me nje pale taka yll do dukesh :))) Gjithsesi me pelqeu komenti i parafoleses se te gjith mendojne qe pale sa leke ka Estela dhe i blen gjerat sa qimet e kokes, por harrojne dicka qe majmunin edh epo ta vesh Alexander McQueen apo ndonje nga shoket e tij, po majmun duket madje dhe me i shemtuar hahahahah

  ReplyDelete
  Replies
  1. qe te kuptohemi me majmun po personifikoj njerezit pa shije dhe qe imitojne, dmth ata qe skane stilin e tyre :)

   Delete
 4. do kisha preferuar kepucet jo ne te njejten ngjyre me fustanin... por ti dukesh shume bukur, komplimenta

  ReplyDelete

Total Pageviews