Tuesday, April 8, 2014

Takimi i Pasdites


Shikoni se kur te merr per mire te merr,e une me thene te drejten nuk i thashe JO disa Tapeteve te kuq qe une i kam aq per zemer gjate fundjaves qe shkoi,e qe ju patet mundesi ti ndiqnit pak nepermjet profilit ne Instagram.
Por duket se ftesat nuk mbarojne me kaq.Te premten isha pjese e panelit ne Takimin e pasdites per te folur per Tendencat e modes SS2014.
Nuk mund i thoja Jo dhe s'lashe faqe mode pa shfletuar edhe pse mendoja se i kisha shfletuar tashme i rioganizova ne raftet e trurit plot dashuri duke menduar te jap me te miren.
Po si gjithnje kur ben plane aha ketu gabohesh se tjeter plane ka rezervuar fati per ty.
Sapo ti je ndezur per ti dhene gaz,ndodh qe te cahet goma e ty te duhet te presesh karroatrecin.
Pak a shume keshtu ndodhi dhe ne Klanin tim te dashur qe kisha 10 vjet pa e vizituar e qe me kish marre shume malli,edhe pse dukej sikur vetem Rudinen dhe grimerin Dashamir Turku kishte ruajtur me fanatizem.
Sigurisht qe emocionet me kapluan pasi kuptova qe vertet kisha ndryshuar edhe pse ende ndihem  pjese e tij.
Nga zhgenjimi i vogel qe pesova nga koha e rezervuar ne fund te emisionit ju plasa mikes time fotograve Soela Zani ne studio per nje set ashtu rastesor mqse veshjen e kisha te menduar ne cdo detaj.
Koleget e mi ishin te gjithe kunder por une isha me ide te qarta,doja nje triko oversize me printe te forta,doja fund nen gju dhe aksesore te renduar doja dhe atlete por ketu ju dorezova keshilles se Albes qe nuk mund te shkoja me atlete pas 10 vjetesh.
Gjithsesi ne mos intervista te cilen preferoj mos ta shikoj me pasi vertet me duket pak vetja si mendjemadhe paedukate dhe une s'doja vertet te shfaqesha keshtu por thjesht ti jepja shpejt e te sintetizuara keshillat :),uroj te pakten tju pelqeje seti i Soeles dhe grimi i Dashit.

Nesje se u zgjata shume shijoni setin apo intervisten te cilen mund ta shikoni ketu dhe jam ne pritje te komenteve tuaja
PS Nuk pres komente per Bluzen qe pasi u vu mikrofoni nuk u kujdes kush te me thoshte rregulloje pak :(

13 comments:

 1. neser do e shoh videon por ti shkelqeke tek keto fotot. jam e sigurt qe me shume ka folur Rudina, se kete ben gjithnje, vete pyet, vete pergjigjet.... dhe nese nuk pergjigjesh sic do ajo, nuk te jep me as fjalen. haha

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jo Rudina ishte korrekte ne prezantim por thjesht nuk menaxhoi mire kohen dhe nuk u konsumua fare tema per tendencat.

   Delete
 2. I vetmi koment qe dua te bej eshte mezi po pres te te shoh se shpejti ne VOGUE!!!

  ReplyDelete
 3. Kam pak kohe qe ndjek blogun tend, te pergezoj per shijen dhe sharmin qe rrezaton. Sa per takimin me Rudinen , me cupelinen qe kishin vene krahe teje nderhyrjet e tua ishin mese normale...:-)

  ReplyDelete
 4. Mua me plq shume, koha d kufizuar po svura re ndonjegje jo konforme, dukesh akoma me e bukur ne video, se di si e le boten e tv, por do me plq te te shifja ne nje emision te drejtuar nga ti, i cili te pasqyroj shpirtin e blogut ♡♥♡♥

  perqafimeee dukesh super ok.

  ReplyDelete
 5. this hair color suits u very much :)

  ReplyDelete
 6. Ma mbushe shpirtin me trendafilat e bluzes. Veshja eshte teresisht pranverore. Ti si karamele. Urime!

  Sa i perket emisionit:stop criticizing yourself! Ta nis me Rudinen: eshte tejet e konsumuar, aspak e zgjuar :) Me acaron perdorimi i fjaleve parazitare te saj dhe perdorimi pa kriter i duarve! Mungesa e fjaleve aktivizon duart, plus qe eshte veshur ne nje emision ne TV kombetar si per casual Friday ne Call Center. ( E di qe eshte super e veshtire te menaxhosh nje emision te perditshem, por kur nuk ja del dot me, stop doing it). Edhe floket e mbledhura si une kur bej pune shtepie :D

  Rikthimi jot ne Tv do sjelle ne ekran jo vetem bukurine por edhe mencurine qe te karakterizon. I like you and I wish you the best!

  ReplyDelete
 7. E pashe videon vetem e nxitur nga komenti jot per veten...Me duhet te te kundershtoj, you looked nothing like that!...U stresova vetem duke e pare pjesen dhe nuk e imagjinoj dot si ishe kaq e qete ne studio...Mbi te gjitha, ne ato pak minuta, te vetmet gjera te sakta, te vlefshme dhe te denja per t'u permendur ne tv ne 2014 ishin prej teje...Te gjitha keto tingellojne si lajka, por duhet te shihni videon !

  ReplyDelete
 8. Ne Shqiperi eshte e mete e madhe qe drejtueset e emisjoneve flasin e sterflasin sa te lodhin nga koka.Rudina edhe he, po jam shokuar kur kam pare vidion tende tek Agon chanel se si drejtuesja e atij programi bente dominanten me nje ze te larte e si azer xhevape fliste edhe me duar dhe nuk la njeri te jepte mendimin e ta mbaronin ate qe do thonin.Me duken shume te dobeta dhe lene shume per te deshiruar prezantueset shqiptare.Jane skandal.Prezantueset ketu ku jetoj une rrezatojne thjeshtesi and they engage me te ftuarit dhe nuk derdellisin vetem ato sa te acarojne nga nervat.Ne shqiperi shume shume keq

  ReplyDelete
 9. kam sh kohe qe te nndjek si pesonalitet mediatik pa munges modestie.besoj u ndjeve mire ne rikthimin tend ne klan dhe pse cdo hje ka ndryshuar dhe mua me mungon sh ex-klan.te vlersoj sh,me pelqen pozitiviteti yt,me ben mir te shoh videot e tua,do me pelqente te beheshim per kafe ndonje pasdite.
  baci e abbracci

  ReplyDelete
 10. te ky post nuk po gjej dot asnje te mete, sinqerisht, floket, makeup-i, veshja, aksesoret...gjithcka thjesht perfekte

  ReplyDelete

Total Pageviews