Monday, May 18, 2015

Vintage

Deshira ime per tu kthyer here pas here pas ne kohe nuk ju eshte e panjohur.Kete rradhe ritmin e zemres e ndaloi nje fustan cobalt blue i cili per cudine time nuk ishte me pika te bardha por me katrore te vegjel te bardhe qe dukeshin si pika.Prerja si prej kimonoje lart dhe fundi i ngushte poshte e benin ate nje fustan te denje per nje zonje si te viteve 50 ashtu dhe te viteve 2015,ndaj dhe modeli i flokeve duhet te ishte i tille. Cdo stil vintage mendoj se kerkon me domosdoshmeri syze cateye ndaj dhe koleksioni i Dior nuk te le ne balte duke te ofruar madje dhe skelet te bardhe per zonjat me kerkesa shume te detajuara.Kepucet me maje por kesaj rradhe dhe vrima nga Tracy Reese duket se i qendrojne perfekt ketij udhetimi ne kohe aq sa dhe e sjellin  te fresket dhe te pranueshem dhe ne ditet tona.
Ju mbetet ju ta gjykoni!1 comment:

  1. gjithmone me pelqejn zgjedhjet e tua por kete here ke tejkaluar vetveten....
    proud of you...

    ReplyDelete

Total Pageviews