Monday, May 25, 2015

Straw HAT

Yeah right!
Fiksimi im prej 2 vjetesh ishte te kisha nje kapele kashte me forme cilindrike por me strehe pak me te gjate se ajo qe keni pare me shirit Albania :) si ky :).
Ndaj kur ma sollen nga Londra mu duk se jeta ime ndryshoi ne moment :)
Ftesa per Takimin e Pasdites kesaj rradhe ishte per Kombinimet dhe rregullat mbi to. Kuptohet qe theksi u vu me shume ne thyerje  e tyre sesa ne manualet qe duhet te ndiqnim por ideja ishte e qarte. Rregulli i arte je ti lirshmeria jote ne te shprehur dhe ne veshje s'mund te jete e gabuar edhe pse ka shume forma dhe praktika qe te ndihmojne te japesh mesazhet e sakta.
Kombinimi im kete pasdite ishte nje fustan sirene me lule dhe pika dhe sandale te zeza me detaje gold nga Sergio Rossi. Nuk ju tremba te zezes ne sandale dhe e mendova te goditur pikerisht nga shiritat ne menge dhe nga shiriti i kapeles. Kapelja e kashtes ne studio edhe pse per disa mund te duket e tepert mua me bente te ndihesha e kompletuar me ate dozen e unikes qe kerkoj te perfaqsoj,
Biseden e plote ne studio ju ftoj ta ndiqni ne link si me poshte.
Takimi i Pasdites
Nderkohe qe per setin fotografik duhet te falenderoj pafund miken time Soela Zani qe dhe nje lagje periferike ne Tirane e kthen ne pasarele mode.
Bashke me mua ne set eshte dhe blogerja Marigona Nila blogun e se ciles mund ta vizitoni ketu
Ne pritje te komenteve tuaja per programin por pse jo dhe per setin :)


2 comments:

  1. E mrekullueshme si gjithmone. Komplimente per veshjen. Fustani eshte yll. Nese keni mundesi te tregoni kodin se nuk e gjej dot te Asos. ju faleminderit dhe gjithe te mirat.

    ReplyDelete
  2. Flm Sonila :)
    Me vjen keq por fustani eshte Out of Stock
    http://www.asos.com/asos/asos-pencil-dress-in-floral-and-spot-jacquard/prod/pgeproduct.aspx?iid=4248450&clr=Print&SearchQuery=asos+floral+midi+dress&pgesize=36&pge=0&totalstyles=213&gridsize=3&gridrow=2&gridcolumn=3

    ReplyDelete

Total Pageviews