Saturday, October 3, 2015

Extensions

Rregulli numer 1 ne mode ashtu si dhe ne jete fundja eshte KURRE mos thuaj KURRE!
Ah po dhe ndoshta Nuk eshte KURRE vone hahahaha

Atehere me lejoni te shpjegohem me qarte,qe te mos mendoni qe u bera filozofe papritmas. Ndryshimi im i fundit ne pamje jane floket e gjate Extensions,per te cilat isha betuar qe nuk do i perdorja kurre.
Edhe fakti qe shumica e yjeve te showbizit i vendosin nuk ma kishte ndryshuar mendjen.Une i konsideroja nje look cheap dhe te papershtatshem per daily use.Dmth mendja ime ja lejonte atyre qe kane nje ushtri mbi koke por kurrsesi nje njeriu te thjeshte te cilit do i dalloheshin 7 km larg.
Atehere te shpjegohem me qarte se me duket se po shkoj ne rruge qorre me kete argumentim vetem per te justifikuar veten,por kini besim do dal diku :)
Une e konsideroj veten njeri te thjeshte te kuptohemi por shuuume te vecante lol ndaj ne kuader te ndryshimeve edhe kesaj rradhe duhej te zgjidhja nje look fitues.Me besoni nga e bardha shume persona erresohen per te vetmen arsye se e bardha dhe dielli kane lene pasoja te parekuperueshme ne koke. Por vetem erresimi kesaj rradhe nuk mjaftonte,ndaj duhej nje ndryshim me befasues.Extensions per mua ishte nje vendim pak i veshtire duke qene se isha brumosur per te mos e pranuar kete hap,ndaj extension 100% natyral ishin nje gure me shume ne peshoren e Po-se. Teknika me rruaza dukej dicka me bindese per mosdemtimin e flokut por dhe per kete eshte heret per te folur.Ne fund pasi debatuam me parukierin per gjatesine fitoi ai,do i presim pak me vone tha.E keshtu e gjeta veten duke dale nga parukeria me floke te gjate. Nuk e njihja veten njesoj si atehere kur i pata rruar :) dhe me besoni qe as te tjeret nuk me njohen menjehere,edhe pse atyre me te afermve babait e burrit i ish kthyer vajza e gruaja :) une jam Brune nga nena natyre.
Pavarsisht sa kunder isha ne parim per extensions me duhet ta pranoj qe ne fund rezultati me pelqeu.
Nata e pare ishte nje tmerr me dukej sikur po flija me bigudina,nderkohe te dyten e me rradhe princesha e kish ngrene bizelen.
Por floket duhet te festoheshin me nje outfit te denje,dhe ketu dalim te statement i dyte nuk eshte kurre vone per nje fustan si te Victoria Beckham i rehatshem dhe modern 2 atribute qe mua me japin shume siguri dhe me bejne te harroj qe kam Extensions hahaha
3 comments:

  1. Dukesh 10 vjet me e re me kete ndryshim te flokeve,takat super.

    ReplyDelete
  2. shume bukur floket ,fustani,sandalet cdo gje,just perfect :)

    ReplyDelete
  3. Te shkojne shume, dukesh shume bukur.

    ReplyDelete

Total Pageviews