Thursday, October 25, 2012

American Dream

Sot meqe isha pushim dhe nuk thera asnje po asnje gje te gjalle :) vendosa te aplikoj dhe kete vit per llotarine amerikane me shpresen qe ndoshta nje dite mund ta prekim dhe ne endrren amerikane.

Per ata qe ende nuk kane aplikuar mund t'u them qe kane kohe deri me 3 Nentor.

Me poshte po vendos Fotot e aplikimit pasi gjithnje me sjellin te njejten buzeqeshje ne mendje.
Kane fytyre keto per Amerike ?!!!!17 comments:

 1. Vetem ju te 3ja do shkoni? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Te na dale njehere pastaj vendosim nese do shkojme :)

   Delete
 2. Estela ku e keni liderin e familjes? :-) Fiori

  ReplyDelete
  Replies
  1. po lideri e ka Amerike ketu :}

   Delete
  2. Estel duhet edhe fotoja e babait... vetem ne rast se skeni bere celebrimin zyrtarisht dhe del me status single aty se po dhe martuar kerkon edhe te dhenat dhe foton e bashkeshortit.... pastaj e merr ose jo ti kur te ikesh eshte ceshjte tjeter........ ty me pelqen te te quaj goce BOBE :)))))

   Delete
 3. uroj qe endrra tju behet realitet.urime per blogun

  ReplyDelete
 4. Ç'më kujtove një dialog që kam dëgjuar në Abmasadën Amerikane-Sektori i vizave, mes një nënpunëse amerikane SKIPFOLËSE dhe një nëne (le të themi nga lushnja), që pp merrte përgjigjen e aplikimit:
  Nënpunësja: "Ju nuk kualifikoheni për të marrë një vizë për në Amerikë"
  Dhe nona e shkretë që nuk e S'nuku fare ç'deshte me thon autori, i përgjigjet: "Ah më rrofsh moj bijë, Faleminderit shumë!"

  ReplyDelete
  Replies
  1. c'me kujtove ato skipfoleset e ambasades amerikane qe nuk e kane haberin as te miresjelljes as te respektit. shyqyr qe nuk do ja u shoh me surratin thuaj - rrofte green card!!

   Delete
 5. Mendoj plotesisht se kane fytyre per amerike!!!! Ishalla nga maji me ardhjen e pranveres endrrat mos jene me endrra, po thjesht realitet!!!!!

  ReplyDelete
 6. Lidheni gjekundi ju te treja:-)
  Shpresojme qe posti tjeter te na pershkruaj mbi endrren e bere realitet!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Shpresojme qe estela te mos na lere pa asnje post deri ne 2014 :)))

   Delete
  2. Shpresoj qe mos te kete qene kjo deshira e Menades :) po thjesht te postoja nga Amerika nje dite hahahaha

   Delete
  3. Une mendoj se kudo qe te jesh, postimet e tua do jene gjithmone si enderr e bukur qe eshte realitet pasi ti je me te vertete shume e zonja.

   Delete
 7. Ahaaaaaaa ti je njesh! Mos ki merak vetem t'ju dale po c'do lloj fytyre pranon Amerika, jo me keta tre natyral sharmin :-)

  ReplyDelete
 8. Ta uroj e dashur e pse jo pastaj te te lexojme postet nga amerka ,e me thirr mua ndonjeher eper te bere fotot :)

  ReplyDelete

Total Pageviews