Friday, October 12, 2012

Patterns


Pershendetje,

pas nje shkeputje thuajse nje jave pa postuar gjeta mundesine te shkruaj per nje nga propozimet e sfilatave vjeshte dimer qe mua me intrigon pa fund,ai i kombinimit te motiveve te cilat jo detyrimisht kombinojne me njera tjetren.
Duhet te kesh nje sy mjaft te mprehte e me shije te vendosesh bashke motive te ndryshme aq me teper Patterns dhe Floral apo Aztec Prints me Paisley Prints qe jane absolutisht ato me me klas sipas gjykimit tim.
Sigurisht qe une solla nje forme modeste te nje fustani te gatshem nga New Look  sa per te kenaqur veten dhe per t'ju frymezuar dhe ju gjithashtu.

Kalofshi bukur.11 comments:

 1. skam cte them, klas klas klas:)))))

  ReplyDelete
 2. Very sexy pictures, and love that naughty smile ;)
  Btw, GREAT LEGS!!!!

  ReplyDelete
 3. You look gorgeous! Love the yellow pumps too!

  ReplyDelete
 4. Vetem ty detaje te tilla s'mund te te binin ne sy!!!! Kepucet me pjesen e fundit te ures dhe pjesa e mesme metalike e ures ne 1 te gjelber ne linje me pjesen poshte te fustanit!!!
  Eshte edhe ky kombinim i motiveve qe ti propozon?!!!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Alba ate mengjes per te shkuar ne pune me duhej te kaloja nga kjo ure dhe sigurisht qe gjerat pastaj ndodhin vete me sy zemer dhe pak humor rezultoi qe ishte vendi ideal. na ndihmoi dhe fati qe aty kaloi nje zoteri dhe ja rrembeu aparatin mikeshes me te re te klubit te fotograveve dhe beri disa shkrepje vete te mira :).

   Delete
  2. Estela, une mendoj qe rastesia po mos te kishte syte e tu do te ishte e pavlefshme. Peruroj kalimtarin per rezultatet e fotove!!! Wellcome to the club!!!

   Delete
 5. ngjyra e poshtme e fusanit yll. veshja super cute per te shkuar ne pune. floket back to black thumb up :)Eni

  ReplyDelete
 6. Me pelqejne shume fustani dhe syzet. Nuk jam shum fanse e flokeve kaq te erreta por ty te shkojn shume dhe jam e sigurt qe ta kane vene ne dukje :)

  ReplyDelete
 7. Haha, love the last one.
  Was the yellow by coincidence or planned. It sure adds the cherry on the pie :)
  Looking fantastic!!!

  ReplyDelete
 8. in love with the dress! kombinimi i fustanit me kepucet eshte shume i gjendur... do kisha preferuar nje trench ne vend te xhaketes

  ReplyDelete

Total Pageviews