Wednesday, October 3, 2012

Street Style Shooting

Qe thoni ju pjesa me e veshtire e blogut nuk jane veshjet,c'ne veshjet...
Une kur mendoj per veshjen e te nesermes me pllakoset nje buzeqeshje idjote ne fytyre sa me te drejte Lenci im mendon per ke dreqin po mendon kjo qe e beka kaq te lumtur.
Dhe sigurisht qe mezi e pres te nesermen mengjesin qe te shpalos gjithe bukurine time si femer meqe pasditja dhe darka si mama me gjen me lloj lloj pozash e lloj lloj njollash.
Te gjithe mamat qofte ato me nje e aq me shume ato me 2 e dine qe per ne dhe dushi eshte nje luks i madh.Nese te gjith shkumezohen duke kenduar ne dush ne mamat jo.Ne jemi me sy hapur edhe pse shkuma ben te veten dhe me 2 veshet ngrehur e as behet fjale te kendosh se je duke degjuar femijet kur do ja fillojne kenges dmth te qares.E nejse se nuk ishte ideja te flisja per dushet ketu por per fotot...

Ti e ke veshjen e duhur dhe aparatin me vete por te duhet dikush ta shkrepi dhe ky dikush mund te jete kushdo ,nga Lea qe mban vendin e pare si fotografe e blogut te Soela profesionistja ka dhe disa kategori te ndermjetme qe do doja ti falenderoja.
Kategoria e Dadove te vajzave qe te luten Me ne c'pate si perdoret KY per aparatin dhe gjysem ore pyesin veten pse nuk shikoj gje se skane hequr kapakun dhe gjysmen e fotove nuk e kane shkrepur sepse kane shkrep vetem gjysem fokusin.
Kategoria e Familjareve qe u dukesh si e cmendur e pakuptueshme e paperkthyeshme dhe keta kane pak te drejte,por meqe te duan akoma denjojne e ta bejne qejfin e shkrepin nga nje neper sebepe.
Kategoria e Kolegeve qe marrin  pak vesh (ketu jane ato te kursit te fotografise qe sma kane var me meqe ra fjala) keto kane 500 llafe e ne fund mezi behen 6 te sakta.
Kategoria e Pasionanteve ketu jane Nada kunata dhe Erga nje mikeshe imja qe i qajne fotot madje te detyrojne te besh ca poza e gjejne ca vende qe as ty ste ka vajt mendja.Madje jane aq pasionante sa behen here pas here dhe modele vete :)
Kategoria e ketyre te fundit qe mendojne se foto eshte te shkrepesh e ketu hyn fotografja e sotme qe nder te tjera tha...
Po di une cfare do ti une po e SHKREP.
Mire qe e shkrep po ke po merr ne fotografi thuaj.
Nejse dhe kategorine e fundit e falenderoj sepse posti eshte merite e saj qe me gjemoi neper rrugica me diell :)


por mund te ishin dhe keshtu                                                        Kjo foto i thote te gjitha :)17 comments:

 1. veshja, look-u, cdo gje eshte perfekte, me kete post me ke mahnitur, eshte fix stili qe une e pelqej shuuuuuuuuuume, sa per grupet e fotografeve mendoj qe te gjitha kane merita, pasi kane kontribuar ne dicka te mire:))))))

  ReplyDelete
 2. epo te ankohesh nga une ky eshte kulmi...dhe une qe mendoja isha alamet fotografeje..:))) S

  ReplyDelete
 3. Pa ju Blogu sdo kishte shijen qe ka ndaj dhe posti ishte nje falenderim per ju.Po sdo benit keq ta rregullonit pak doren :)

  ReplyDelete
 4. Fotografja e sotme ka merita te vecanta sepse na beri te qeshnim me fokuset e papara(kushedi ku e ka pasur mendjen nderkohe :)) ) dhe nderkohe ska fotograf cilado lloj kategorie qofte qe te mund te zbehe meritat e tua :))

  ReplyDelete
 5. Tani te jemi objektive, si fillim eshte kallepi (estela), pastaj vjen merita e fotografeve:)))))

  ReplyDelete
 6. Rendesi ka qe perpiqemi se vet elementi qe ne punojme eshte i veshtire per tu fotografuar, flet fotoja e fundit pasi kemi mare te sharat e radhes ose ndonje cok kokes :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. In my opinion elementi eshte gjeja me e kollajte per tu fotografuar dhe edhe nese skemi ndonje aparat fotografik apo aparat celular neper duar nje fotografi me mendje i duhet shkrepur :)) got the point?! ;)

   Delete
  2. Nada totally agree with you!:)) Suela.

   Delete
 7. Pikërisht këtu qëndron dhe e gjithë bukuri e këtij logu. P.sh. kur shfletojmë faqet e një katalogu mode, mbase nuk na bie ndërmend ushtria (grimierët, fotografët, etatistët, prozhektorët, asistentët, bodyguard-ët, terapistet etj.) dhe industria (e kozmetikës, e ndriçimit, tekstile etj.) që shoqëron imazhet që shfaqen aty. Ndërsa në rastin tënd është thjesht – e shumta – një ekip i vogël të afërmish dhe dashamirësish të përkushtuar, apo të rastësishëm, ndërsa industria mund t’i ngjajë një SME-je në ngritje e sipër, ku ka shumë improvizim nga qejfi apo nga halli, por gjithmonë pjesë e së përditshmes, e zgjedhur me kujdes dhe me shumë shije. Me pak fjalë çdo ditë shpaloset një fletë nga kata(b)logu yt, që është e thjesht, e bukur, e veçantë, por edhe e vërtetë njëkohësisht!

  ReplyDelete
 8. Hahahahahahaha sa kam qeshur me kete post! Ta kuptoj shume mire hallin, ky i fotografike eshte problemi me i madh. Une ndonje dite po pres qe familja ime te me deboje nga shtepia, aq shume ja u kam sjelle ne maje te hundes me keto kerkesat e perditshme per foto :)

  http://unitedcolorsofaulona.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. Une personalisht i bashkangjitem komentit te efkut dhe qe me le gjithemone pa fjale dhe asgje per te shtuar me tej pasi blogu pa autoren, fotografet dhe ne te "infektuarit" prej sharminstyle Virus s'do te kishte kete thjeshtesi e bukuri qe ti sjell perdite me buzeqeshjen tende!!!!
  Te pershendes nga NAZAR...

  ReplyDelete
 10. Si perhere me shum shije dhe klas

  ReplyDelete
 11. kam qeshur me te madhe me ate foton me gjysem koke. a ka rob qe nuk e ka nje foto ashtu? megjithate si ato pa koke si ato pa kembe ke dale yllke e bukur. veshja te jep shume nur. cute cute cute :) Eni

  ReplyDelete
 12. Wow, looking Super SEXY!!!! Love the pics.
  Look very sexy in that semi transparent shirt, makes me wonder how the beautiful the hidden assets are ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. we all have missed your sexy comments for my sexy assets,but I would suggest you not to be so repetitive :)

   Delete
  2. :D, I too missed commenting on them ;).
   Sadly truth can be become repetitive, but yes, you can always help in changing that :-).

   -AA

   Delete
 13. Hapi tjeter eshte te blesh nje tripod dhe nje telekomande, dhe dil ne kopesht(nese ke) ose dil ne trotuar me your new best friend qe ka 3 kembe dhe shkrep e shkrep. Mund edhe ti vesh nje emer po te duash. I imi quhet 'Trinity' :-)

  ReplyDelete

Total Pageviews