Monday, October 1, 2012

Saturday Night

Te gjithe e ndjeme qe vera u kthye me e nxehte se kurre dhe meqenese edhe darka eshte po aq e nxehte une zgjodha nje fustan me ministuds me kurriz te hapur mjaft i thjeshte per darken e te shtunes.
Sigurisht do demostroja dhe floket e erret me nje lule te denje per to :)
Ajo qe me pelqen me shume ne kete post jane thonjte natyral si ne forme dhe ne ngjyre.

13 comments:

 1. Shume bukur si gjithmone! Floket per mendimin tim te shkojne shume me teper ne kete ngjyre,dukesh si vajze e vogel :)
  Edhe dicka tjeter,per fustanet me 'deep V cut 'prapa si mund ti veshim qe mos te na duken recipetat? Nuk e kam mundesine te dal pa to....

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ne kete rast kam veshur nje pale Triumph qe kane ate si silikon qe ngjitet dhe mjafton te lirosh pak rripat dhe nuk ngrihen.Por me deep V nese i ke krem nuk eshte fundi i botes po dolen pak gjithmone sipas mendimit tim.

   Delete
 2. Estela, I love this look. Pardje dola dhe une me nje lule te madhe, te kuqe dhe isha pak self-conscious se qe sh me e madhe se ato qe perdor zakonisht por po e shoh qe nuk ishte ide e keqe pasi shoh 'konfirmim' duke lexuar blog-un tend. :) xo

  ReplyDelete
  Replies
  1. Alba tani qe thuajse te gjithe vene lule ne koke ,ka mbetur te bejme gare kush ka lulen me te madhe hahaha.

   Delete
 3. Pershenetje! Estela, me pelqen shume ky bllog. Je e embel dhe me stil. Pasi mundesia e komenteve ekziston, sipas mendimit tim, edhe per te dhene sygjerime, une do ti beja do: Se pari, mendoj se grimi yt eshte pak i rende. Ke nje fytyr engjellore, je e re... mendoj se grimi kaq i renduar te tregon me te madhe ne moshe (dhe ne shqiptaret e kemi pak si kshtu, se pa buykuq te kuq fare jete skemi). Se dyti, me vjen keq, or ngjyra jote e meparshme ishte jashtzakonisht e bukur. Kjo eshte me e zakonshme. Shume shkruajta... gjithsesi, keep up the good work!

  ReplyDelete
  Replies
  1. një pjatë me fasule që ka 4 ditë ne frigorifer edhe mund ti bësh naze e mos e hashë, por komentit të këtij blogu nuk mund ti rezistosh, edhe nëse ka kaluar kohë e ka humbur aktualiteti/nervi (i bisedës). Gjithsesi besoj se nuk do e kisha hapur "derën e frigoriferit" nëse kolegia ime e zyrës të mos kish veshur një fustan me të njëjtën ngjyrë, por me këpucë bezhë, pa lule dhe me grim për working days… Gjëja më e veçantë në këtë postim është spektri i ngjyrave të zgjedhura me kujdes: nga gurkali tek bluja. Sa për komentin e Vjolës për grimin e rënduar (që bie në sy në fakt tek mollza, por mund të jetë edhe nga rezolucioni i fotografisë), nuk duhet të harrojmë se po flasim për Saturday night dhe jo Monday morning....

   Delete
 4. Viola do me duhet te te jap te drejte per ngjyren e flokeve. Une vendosa te bej 4.1 te L'oreal duke menduar se ishte kafe e erret nderkohe qe doli sterr e zeze por shpresoj te dale pak nga larjet. Per grimin mendoj se pervec mollzave qe kane dale sh te skuqura pjesa tjeter eshte mire no red lipstick dhe syte jane non smoky. Te falenderoj per komentin. Te zezen e flokeve ne fakt nuk ja sugjeroj askujt me,it's so old fashion :(

  ReplyDelete
 5. Hello from Israel!!!
  Komenti, ku eshte komenti?!!!! Mire pra po vazhdoj me ate pjaten e fasuleve te vjeter 4 dite, too old. Po ashtu si too old edhe ngjyra sterr e zeze, ajo jeshilja e pijes edhe ajo too old. Nje rruge e ndermjetme jane floket ne linje me gjatesine e tyre po te ndermjetme. Si zakonisht une perosnalisht preferoj floke te kapura kur kam 1 fustan me kurrizin paksa te hapur, po ne kete rast ti Estel ke gjetur 1 zgjidhje te mire pasi ke kete gjatesi te ndermjetme. Persa i perket gjerave te arrira ne kete post, si e the edhe ti jane thonjte, me pelqen tmerresisht ngjyra dhe natyraliteti i tyre edhe pse duhet patur pak kujdes pasi ne te shumten e rasteve nje ngjyre roze e tille mund te behet predhe e rreshkitje tip barbie. Detaji i dyte jane kombinimi i aksesoreve me detajet perreth si pakoja e shamive mbi tavoline dhe kryesorja mbi kryesoret eshte kombinimi yt me 2 engjejt qe mbane prane teje, gocat!!! Te pershendes perzemersisht!!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hello israel.I am watching you 4 pageviews. Tani te verteten po e shfeton ti blogun apo janke dhene dhe kunatave. Te puth fort. Cdo verejtje e jotja eshte me vend.

   Delete
  2. Per momentin po e shoh une, po s'di c'te them ndoshta ka ndonje mur qe ka sy dhe vesh te cilet une s'i shoh po i ndiej!!!! Who knows?!!!!

   Delete
 6. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete

Total Pageviews