Wednesday, October 24, 2012

Cocktail Dresses

Une mendoj se ne shqiptaret kemi shume festa me te ngrena e shume pak festa me te veshur.
Nuk e di po akoma nuk jam e bindur kush ka me shume te drejte ?!Dmth ne qe mendojme qe 2 muaj para se cfare do vesh ne kete apo ate Feste apo pjesa tjeter qe ndoshta hap dollapin vetem ne momentet e fundit per t'ja lene zgjedhjen shortit.

Ajo qe do ju beje te jeni ju"ajo" ne nje feste padyshim do ishte:
nje ngjyre fustani qe bie ne sy,
nje model flokesh padyshim qe ju rri mire por dhe qe ju diferencon,
High heels po mundesisht shume high :)
aksesore in,aq sa duhet
dhe grimin e festave ate me fake lashes :)


Por nga viti ne vit duhet te sillni nje risi nese serish doni te jeni "ajo" dhe une po i pervishem punes cfare do sjell per festat e darkat e fundvitit pa me kapur paniku.

Nderkohe po ju le nen shoqerine e disa fotove nga nje feste e organizuar nga puna qe do thoja eshte me e rendesishmja ajo e fundvitit,po me keqardhje shikoj qe eshte dhe e vetmja :)

19 comments:

 1. Ti sjell sharm gjithmone zemer. te puc fort Miranda

  ReplyDelete
 2. Shume bukur, dhe plotesisht dakort me keshillat :))))

  ReplyDelete
 3. @estela mund te me shkruash nje email tek albaniafashionbloggers@gmail.com. Po zhvillojme nje projekt dhe duam qe ti te jesh pjese.

  ReplyDelete
 4. Kur behet fjale per nje "Ajo" si ty Estel, mendoj se te gjitha festat jane bere per tu perterire nga ty!!!! Keshillat e tua jane gjithemone te vlefshme e per mendimin tim origjinaliteti i tyre duhet lexuar me thelle sidomos ne ditet e perditshme. A mund ta shohim cdo dite si nje feste ne miniature ne menyre qe te prezantohemi gjithmone hijshem e bukur?!!!!

  ReplyDelete
 5. Hot! I wonder what colour are your shoes ?

  ReplyDelete
 6. Estela, je shume e bukur! Dhe vishesh shume bukur, me stil e shije! Une te ndjek gjithmone dhe mezi pres postimet e reja! IC.

  ReplyDelete
 7. Me pelqen shume zgjedhja jote dramatike (ne kuptimin e mire), edhe pse nga fotot tualeti me ngjan pak i renduar per shijet e mia. Megjithate ia ke arritur te dukesh ndryshe dhe mezi pres te shoh cfare do planifikosh per sivjet :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Une e di cfare dua per kete vit, shpresoj ta realizoj :)

   Delete
 8. Me pelqejne gjithmone floket e tua, ky stili vintage te shkon shume. Fustani qenka shum chic por jam kurioze per zgjedhjen e kepuceve :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Platform pumps Nude po mundohem te zgjedh nje foto ku duken po jane te nje cilesie tjeter :)

   Delete
 9. Per carnavale ke qene ketu se nga make upi ashtu dukesh????

  ReplyDelete
 10. E dashur Estel gjithmone me ke inpresionur me sharmin qe percjell ne cdo postim tendin eshte hera e pare qe une po te shkruaj ,se koha kuptohet e limituar ,,por te kam ndjekur ne cdo postim ,, te mabj mend qe nga daljet tek klani KEEP GOING GIRL

  ReplyDelete
 11. me verte po mendon per festat e fundvitit qe tani?
  Kjo ndodh edhe pse ka veshtiresi ne Tirane per te gjetur ate cfare ty te hipen deshira.
  Me pelqen shume fustani dhe make up dhe floket. Tek kjo feste ti ishe 'Ajo'

  The Dolls Factory

  ReplyDelete
 12. komplimente per blogun!
  e vetmja verejtje per lookun e sotem eshte lulja sepse fustani eshte mjaftueshem "dramatik" pa te...

  ReplyDelete
 13. adorable ketu. love it :) eni

  ReplyDelete
 14. Mг Allіx bеgan his rasρberry ketοnes, but one cannοt fit
  into the ѕcience οf the same.

  Have a lооk at my homеρage .
  .. http://3raspberryketonemonster.com/

  ReplyDelete

Total Pageviews