Monday, August 26, 2013

White Monday

E dini cfare duhet te vishni diten e pare te punes pas pushimeve?
Une e di dhe me besoni qe do ishte mire te me degjoni :)

Fillimisht duhet te jete veshje e bardhe per te bere kontrastin maksimal me ngjyren e pushimeve.Duhet qe diten e pare te mburreni me kete edhe nese rrezet i keni marre te ballkoni i shtepise.

Pastaj duhet te jete veshje e re qe nuk ta kane pare koleget keshtu do mund ti tregosh qe ke patur mundesi te perkedhelesh pak me dhurata te vogla vetes :) 

Sandalet duhet te jene me thembren e mbuluar nese data te estetistja nuk ka ardhe ende,pasi une vertet nuk e kuptoj pse duhet te behen thembrat aq katastrofe gjate pushimeve.

Nese  gjate pushimeve je kthyer dhe me ndonje aksesor firmato si syzet e mia qe e mori vesh gjithe fshati sa gezoja :) beni mire ta vendosni keshtu jepni dhe mesazhin qe nuk jeni shkundur komplet.

Te gjitha keto keshilla ishin qe te mblidhni mendjen qe pushimet mbaruan kaq ishin per kete vere ndaj perqendrim ne pune dhe jave te mbare te gjithave.


3 comments:

Total Pageviews