Friday, August 30, 2013

Finger Waves

Sipas kerkimeve te mia shkencore Finger Waves apo thene shqip Dallge me Gishta eshte nje stilim flokesh qe daton ne vitet 20 ne Ameriken Veriore dhe ne Europe.
Realizimi I tyre behet duke perdorur gishterinjte dhe nje kreher te imet ne floke te njome.
Per te qene e sinqerte kjo perzgjedhje erdhi pak nga halli dhe shume nga qejfi.Te kuptohemi drejt krehja  e turkut e pat nje nate me pare ndaj me kushte te kufizuara meqe duhet te rregulloheshim vete ne shtepine e plazhit kuptohet  une vendosa te rrezikoj.
Thone qe nese nuk di te besh finger waves nuk merr titullin stilist flokesh jashte ndaj sfida ishte e hapur.
Per mua qe kam vetem gjysmen e kokes procesi zgjati thuajse 30 min qe kur ke tim ate afer qe e perjeton kohen sikur do shkojme ne ekzekutim e jo dasem duken si 300 vjet.
Gjithsesi une vertet mendoj qe duhet provuar nje here ne jete edhe nese nuk cmendeni pas ketij stilimi.
Te ndalemi pak te veshja. Une sinqerisht kam nje alergji te theksuar ndaj teminave vec ne rast se ato jane aq te mrekullueshme sa te ma turbullojne shpirtin dhe mendjen.
Ndaj fustani I zgjedhur nuk eshte thjesht  nje fustan me temina,eshte nje cope qielli me yje I zbritur ne toke nje nate e vjedhur.Fustani ne prerje kemishe nate me kurrizin zbuluar per mua ka qene modeli me I bukur I kesaj vere pas Chloes sigurisht. Plus qe keto temina nuk ishin dosido po vinin ne forma lulesh e une jo me kot zgjodha kepuce me lule te ndritshme blu si aksesor.

Une fola  shume tani e keni rradhen ju…
5 comments:

 1. Awesome all of you ,And i love the finger waves

  ReplyDelete
 2. Fustani yll, floket yll, gocat yll, familja yll, nusja yll. Nje postim me 5 yje, d.m.th.

  ReplyDelete
 3. une vdes per kete stil, dhe fustani me xixa eshte ai qe i duhet ketyre flokeve. duheshin dhe ca pupla ne fakt qe te ishe tamam vajze charlestoni :)

  ReplyDelete
 4. Adorable pictures! You look great in this short hair style!

  ReplyDelete
 5. sa momente te bukura, dasmat Shqipetare jane gjithnje h emozionuse, jan goxha te renda per te jetuar por kur shef keto foto keshtu,them po spe s'martohet ndonjeri ne shqipri :)

  fantastike Estel,do preferoja me floket pak me ndryshe, por outfit eshte sh sh ok ^_^ fustani esht ymmyyy, kepucet jan fantastike, te asos? ne mos gabohem, nr ime ishte mbrauar :(

  xoxo Lulu.

  ReplyDelete

Total Pageviews