Wednesday, August 21, 2013

Minimalist Black

E keni vene re qe mendja juaj shkon me pushime disa dite para se te vije data dhe keshtu duhet te jete mos u shqetesoni.Dhe ky set eshte realizuar para pushimeve edhe pse mund te duket si gjaaateeee...

Ne gjuhen e fashionit cdo zgjedhje minimaliste dmth te arrish te krijosh nje veshje me gjerat bazike sa me pak prej tyre quhet nje sfide ndaj dhe nje tendence e kundert me Lady Gagan eshte ajo qe i referohet imazhit te paster.
Ky fustan i shkurter i zi realisht nuk kishte shume nevoje per gjera shtese pasi eshte vete ashtu i perkryer,skulptural dhe feminor njekohsisht ndaj ta veshesh me sheshka ishte minimumi qe mund te besh.

Kjo terheqje imja e pakontrolluar ndaj sheshkave alternative si keto prej gome dhe plastike me kunja qe cuditerisht e kishin cmimin fillestar mbi 40 paund nuk rezultoi dhe aq e shendetshme pasi ne fund te dites kembet e mia ishin derrmuar ne kuptimin e vertete te fjales.

Po gjithsesi jane aq te bukura sa smund te mos i fotografoja per ju dhe blogun pasi kjo pune do vertet sakrfica :)


1 comment:

Total Pageviews