Monday, September 8, 2014

Chloe & Celine

Nuk e di nese jeni duke e ndjekur javen e modes ne New York ,por sapo vjen shtatori vershojne ne pasarele turli lloj propozimesh dhe une me mikeshen time nuk hezitojme te komentojme cdo sfilate sikur ti kishim cuna apo goca xhaje.
Nuk dua te bej nje resume te trendeve te reja apo atyre te perseritura nga sezoni i kaluar pasi kemi kohe deri ne pranvere 2015 :) por doja te sillja nje model nga Celine i cili edhe pse pati bujen e vet neper bote ne pallto e fustane dimrin e kaluar duket se i kaloi tangent vendit tone.
Derisa nje dite zgjoi dhe tek mua interesin e duhur per te provuar  nje fustan te tille me 4 menge tashme nga Asos e jo nga Celine.Mund ta paraftyroni vete reagimin e dados qe here pas here me ndihmon dhe me hekurin (here pas here???!!! me ke po tallesh), e shtangur tha sikur i hekurosa 2 menge ,po keto c'i ke ??!!!
Epo tani zere se me dolen 2 ne bark,ben robi per 2 menge teper keshtu :) Por ne fakt ndjenja sduhet te jete e keqe te kesh me vete nje perqafim te vazhdueshem gjate gjithe dites ,edhe pse mua me shume me ngjante me ndjesine kur lidhnim bluzen e tutave ne mes ne 8-vjecare ne oren e fiskultures.
Meqenese fustanin Celine nuk e kishim origjinal s'mund te benim te njejtin gabim me syzet ndaj,syzet Chloe te ketij sezoni duket se sjellin ne mode cdo LBD edhe me 7 menge apo dhe me bisht.
Syzet spektakel me stil retro duket se shume shpejt do i shikojme edhe  gjate dimrit ne vipat shqiptare e te huaj.E meqenese qellimi ishte te sillnim pak atmosfere NYFW me shume te huaj e aparate se tek katedralja s'mund te gjenim diku tjeter :)
Ndaj enjoy my KatedraleMondayFashionLook :)3 comments:

 1. Nga baza po e nis,meqe kam munguar me komente ketej.
  Te shkon kaq shume e zeza!
  Kurse floket i ke nje mrekulli keshtu!
  Dhe sa per NYFW,se di pse s'je atje!Loved this look!

  ReplyDelete
 2. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete

Total Pageviews