Wednesday, September 17, 2014

Royal Blue


Pantallonat mbi kyc pak te gjera duket se do na shoqerojne edhe gjate dimrit por dhe ne veren qe pason. Te shoqeruara me taka fine apo dhe kepuce masculine nuk i kane munguar as javeve te modes por as personazheve qe kane ndjekur keto sfilata.
Me pak hezitim per format e mia te mbushura atje ku duhet :D thashe ti provoja gjithsesi.
Keto prerje edhe pse shume interesante nuk jane krijuar per te ndritur asetet qe ke pasi nuk te nxjerrin me te gjate nga c'je dhe padyshim as me elegante.
Per femrat e gjata dhe shume elegante mendoj se jane nje opsion shume i favorshem dhe trendi por kur vjen puna te besh bilancin me pasqyren shikon qe jo domosdoshmerisht do e kalosh proven.

Une i solla ne kombinim me te bardhen per te cilen duket se eshte krijuar ngjyra blu mbreterore,dhe e thyer me grerezat e zeza te cilat nuk e bejne aq monotone veshjen.
Takat e bardha serish vijne aty per ti vene vulen kombinimit me taken interesante si akullore e zeze.
Disa onde natyrale dhe syzet Jil Sander duket se i mjaftojne outfitit te sotem per te dale pozitiv ne kete bilanc.

Por pergjigja finale mbetet e juaja pasi shpesh bilanci me pasqyren na genjen :P


4 comments:

 1. Kepucen do ta vecoja, ky model te rri perfekt! Shume elegante!!

  ReplyDelete
 2. Great outfit estela. Kepucet yll, zevendesim shume i mire i te preferuAve tuaja te bardha 😃😃. Mezi po pres te shoh pantallonat ne shop my closet, nderkohe po humb dhe ca kile.

  ReplyDelete
 3. Aman se komentet e mia jane bere monotone tashme......po cte bej, cdo gje shkelqen :)

  ReplyDelete
 4. Nje viktime e modes me shume kembe ne toke Estela :-) Verej se shume aksesore i mban shpesh. Nje mesazh i gershetuar me "being addicted to fashion" : -"Ta ruash per gjate ate qe e do fort" :-) !!!

  ReplyDelete

Total Pageviews