Tuesday, January 6, 2015

Cashmere Scarf

Kur themi qe shalli ben diferencen,e mendojme vertet!
Dhe kete sezon duket se Burberry ka bere ndryshimin,duke propozuar  nje shumellojshmeri shallesh te aplikuara mbi fustane apo pallto,por kete sezon gjithnje te leshuara.Nje shall me printe me lule dhe sidomos kur eshte cashmere duket se arrin te shnderrojne nje veshje te zakonshme ne nje vallezim harmonik te ngjyrave neutrale duke u shnderruar ne nje spektakel te vertete.Ne dukje asgje e jashtzekanoshme,por ndjesia e lehte dhe e kendshme qe percjellin nuancat e bezhes me pak lekure jashte qe te mundesojne ne dimer vetem cizmet mbi gju,duket se e bejne veshjen vertet te parezistueshme.Modeli i flokeve natyral e pa volum duket se i vjen pershtat kesaj pamje sa te pafajshme aq dhe fatale.Looku nuk do ishte i kompletuar pa syzet Marc Jacobs te cilat vijne ne stil klasik gjithnje te preferuar duke e kthyer modelin ne best seller kudo ne bote.

Photography is Courtesy of Sonny K.Elson

No comments:

Post a Comment

Total Pageviews