Thursday, January 15, 2015

Camel Coat ... Again

Jeta si blogere ndonjehere nuk eshte fare e lehte. Dhe gjerat komplikohen pikerisht kur ti "mendon " se te duhet dhe "ajo"!
Per nje blogere duket sikur cdo gje eshte MUST dhe deshira per te patur dicka i tejkalon parashikimet ,por ndonjehere dhe mundesite. Dhe loja per mua fillon sapo produkti eshte Low in Stock aty vertet qe ballafaqohesh me fatin, TI apo dikush tjeter kush eshte fatlumi. Ne dyqan ndoshta do shkulje ndonje krah por kur ben shopping online cdo gje behet me e lehte. Me e lehte fizikisht ,por psikologjikisht eshte i njejti stres ,syte te dalin si topa duke rremuar dhe analizuar pros dhe cons te cdo artikulli sapo e fut ne shporte fillon faza "Haxhi Pishmani" e kur ne shporte ke futur me shume se limiti i kartes atehere te duhet te leshosh dike ne gremine.Vendime qe jo vetem s'te permiresojne jeten,por duket sikur cdo dite te bejne me fatkeqe.
Dhe ja ku eshte ajo Pallto Camel Oversized!
Tashme dhe Oversized sic i enderroj un,pallto te cilen ti e ke pare gjithnje Out of Stock ...kur ja nje dite shikon qe ka vetem nje mase UK 16! Je aq e deshperuar sa masa nuk te thote asgje, e fut ne shporte me shpejt se te kishe rrembyer nje banke,dhe fillon te argumentosh(aqsa mund te argumentoje nje psikopate)!
Pyet cerekun e kolegeve te cilat gia te etiketojne te cmendur si mund te blesh nje pallto 90 Paund kur nuk eshte masa jote ,por ato thjesht "nuk te kuptojne". Aty kupton qe pervecse i kerkon ndihme per keshillen te duhet ti kerkosh dhe karten sepse e jotja ka dispo vetem 20 apo 30 paund (sepse psikopatet flasin me paund).
Persa kohe qe te njohin si rob zoti ta huajne karten dhe ti u bere me nje pallto e cila nje zot e di kur do vije,nese vjen! Dhe ja ku te vijne 2 pale xhinse! Drama ! Sapo shikon xhinset te cilat per ironi te fatit jane size Small syte te mbushen me lot dhe dhimbja qe perjeton eshte sikur ne dore ke koken e prere te nje njeriu te dashur. Nuk do ta besosh por ti ja e ke ne duar koken e prere fillon mallkon me ze!
Si cdo fatkeqesi dhe kjo me kalimin e kohes do zbehet,por ndryshe nga vdekja qe eshte e pakthyeshme pallto del serish ne stock kesaj rradhe 10 ,por si thame e kujt i duhen numrat :)
E blen serish kesaj rradhe nga aplikacioni ne telefon ndersa je ne timon,dhe shoferet pas teje i bien borive. Jane ne terezi keta njerez ty po te marrin pallton ,ata s'durokan dot 3 minuta sa te besh checkoutin.
Tashme je e qete! Me ne fund shkoi haka te i zoti kalon nje fundjave te lumtur dhe te henen gjen mailin ne pune qe ka ndodh nje ngaterrese dhe Pallto nuk eshte gjendje.
Fillon perplas gjera duke share neper dhembe me nje fjalor qe nuk eshte me i joti,dhe blen ngjyren tjeter Lilac meqe Camel kaq e kishte.Tashme Lilac eshte si martesa me shkese,sa pa martuar edhe ti u ngushellove me nje,at least modeli eshte i njejte.Kalon kohe dhe vijne uljet,sapo ti ke filluar te "dashurohesh " me Lilacun kete te shkeses pra dhe te fillosh te mendosh qe ndoshta kjo ishte zgjedhja me e mire se ti nje Camel Coat e ke... kur ja ku te del serish para syve Cameli... tashme dhe me ulje. Nuk mund te perqafosh kompjuterin por dhe kete je ne gjendje ta besh, syte te jane mbushur me lot nga gezimi dhe  e fut ne shporte tashme eshte e jotja.Shikon njerzit perreth qe si ne cdo skenar as nuk ua ndjen cfare perjeton ti dhe aty fillon e ndihesh fitimtare,nuk deshiron ta ndash me askend kete moment lumturie dhe kerrusesh duke ruajtur pallton qe tashme e ke ne shporte.Konfirmon blerjen por tashme e ke humbur 2 here smund te mjaftohesh me heren e trete.Psikopatja ne action blen 2 cope njera pas tjetres se ne rastin me te keq vetem njera do jape shpirt rruges dhe kjo eshte hera e fundit qe udheton drejt "dashurise se vertete" nese dhe kesaj rradhe ajo "dashuria e vertete" ngaterron rrugen atehere eshte dashuri e humbur! S'ka me !
Historite e dashurise jane vertet te bukura kur perfundojne mire apo jo ??!!!
Palltos Camel e cila erdhi vetem Nje HERE ju bashkangjiten dhe syzet camel nga Fendi per te sjelle nje finale ashtu sic duhet ne keshtu rastesh.1 comment:

  1. Je e papare...������ o zot sa e gjeta veten! Jam bere asos-addicted dhe spo gjej zgjidhje... We need help!����
    Outfit-i yll, ti gjithashtu!

    ReplyDelete

Total Pageviews