Sunday, January 25, 2015

Weekend Style

Me shi apo pa shi weekendi duhet te perfshije te pakten nje te dale.
Nuk e di si eshte per ju,por nese te gjitha zonjat weekendin e perdorin per punet e shtepise me themel gatim te 3 vakteve te plota atehere qofte e bekuar e hena.
Weekendi te lejon te mos e vrasesh mendjen per ate c'ka do veshesh ti je me njerezit me te afert te cilet kurre sdo te gjykojne nga ato qe ke zgjedhur,por duke qene 2 dite te cilat as nuk te percaktojne cfare nuk duhet te veshesh atehere Lerini fantazise dore te Lire.
Nje kapele s'ka vrare kurre askend dhe une jam shume e lumtur qe sot askush nuk kthen koken kur ti mban nje kapele.Une weekendin e mendoj me te sheshta dhe jo me kot kam zgjedhur nje pale cizme te sheshta,te cilat ne fakt i zgjodha per time moter,por meqe ajo s'merr vesh i mbajta vete :)
Shallet oversized ju pata lajmeruar qe do jene kryefjala e ketij dimri dhe e pranveres ndaj ku ka me mire sesa te ndihesh pak hipi pak mexico style me keto shalle te medha qe ne disa ambjente zevenedesojne fare mire veshjen e jashtme.
Une po ju paraqes 2 versionet si mundesi edhe mbi pallto por dhe vetem me nje sweater dress si Cape duket se keto shalle arrijne te ta rrembejne vemendjen.Mandatore eshte te vishen me dicka te shkurter dhe lum ato qe mund ti tolerojne vetes corapet e gjata apo getat nude,ne rastin tone edhe getat 100 denshe nuk jane keq... tani te kuptohemi ndonjehere dhe 100 denshet nuk mbulojne 100% ndaj beni si une! Vishni 2 pale njeheresh nese doni te jeni te bindura qe mbulojne.
Por pavaresisht shallit duket se vemendjen kesaj rradhe do e vjedhin syzet Dior te koleksionit te fundit te cilat vijne me 2 tone pasqyre dhe te zeza me nje prerje sa klasike aq dhe moderne.
Ne kete perzgjedhje  ku luhet me te zezen,buzekuqi duket se ndez gjithcka dhe permbledh gjithe pamjen.
2 comments:

  1. Jee ylll e kaluar yllit. Gjithcka perfekte.

    ReplyDelete
    Replies
    1. faleminderit per komplimentin dhe qe vizitoni blogun

      Delete

Total Pageviews