Saturday, September 26, 2015

Back to Front Shirt

Javet e modes jane momenti me frymezues dhe me i shumeprituri per blogerat e mbare botes. Ndaj dhe per ata qe nuk mund ti ndjekin direkt nga NY London Milan apo Paris me besoni emocioni dhe intensiteti mbetet i njejte edhe pas ekranit te PCse apo instagramit. Ti je ne salla me ta ne rruge me ta di cka veshur secila prej tyre dhe ne cilen sfilate germon ne cdo site te fotografeve me te mire padyshim vogue elle glamour dhe harpersbazaar i ke bere telef ashtu sic ndihesh dhe vete ne fund te dites. Ama bilanci ne fund te dites eshte me me te preferuarat e tua nga blogeret por dhe nga stilistet. Nje nder trendet me interesante qe pame ne New York e me pas ne London ishte ai i kemishes se veshur mbrapsht. Sfida e hedhur ne tavoline dukej e forte ndaj duhej pranuar e bere tamam ose ndryshe shko ne shtepi. No bras dhe Jeans nje kombinim ne dukje jo i favorshem per Tiranen tone dhe Asetin tim (b...) por qe prape duhej provuar. Me ndihmen e fotografit Sonny K. Elson u mundesua dhe ky post i cili ka pas gjithe pasionin e  dashurine time per moden dhe gjithe sakrificen per te rene e jokonvencionalen.
No comments:

Post a Comment

Total Pageviews