Monday, April 11, 2016

Dolce & Gabbana @Jardin

Ka nje vend ne Tirane qe mund te blini Dolce & Gabbana me te njejtat cmime si ne Milano Paris apo Londer dhe PO koleksionet e fundit tashme vijne brenda sezonit ne Boutique Jardin ne Tirane.
Duket thuajse nje enderr qe nje nje vend te vogel si Shqiperia krahas Brandit me te ri qe u prezantua  renditen dhe brande te tjera jo me pak te rendesishem si Valentino Ferragamo Jimmy Choo dhe Gianvito Rossi.
Edhe pse ne keto ambjente ndihem pak si peshku pa uje,aq me keq kur nuk jam e shoqeruar serish mund te them qe hysmetin ja bera sic duhet eventit ne fjale. Zgjedhja qe dhe vete Domenico apo Stefano do aprovonin ishte  nje maxi dress me tyl nje look sa i sofistikuar aq dhe delikat vinte pa ndonje thyerje surprize por me aksesore gold mjaft elegant nga Cavalli.Vetem nje i kuq buzesh dhe kapja ime casual e flokeve qe se fundmi duket se me perfaqson denjesisht me cfaredo outfiti.
Zgjedhja e te zezes ishte e duhura ne eventin ne fjale ndaj u ndjeva shume mire qe nuk dola nga korniza dhe isha ne linje me zonjat e shtepise dhe shumicen e te ftuarave ne event.
Me shume detaje mbi eventin dhe te ftuarit mund te merrni gjate kesaj interviste simpatike te Enxhi Cukut ketu apo dhe nga Lentja e fotografit Genti Onuzi ketu
Dhe sic  e dini nuk mund te mjaftohesha me fotot e eventit pa i nxire jeten dhe mikes komshies dhe artistes Soela Zani :) Enjoy


1 comment:

  1. Ahhh sa bukur, look-u ne total një zgjedhje e gjetur! :)

    ReplyDelete

Total Pageviews