Thursday, June 30, 2016

Blue Eye of THETH

Dita e dyte ne Theth premtonte shume ndaj dhe entuziazmi ishte ne nivelin e duhur.
Furgoni do na dergonte tek Vaskat e me pas ngjitja ne kembe deri tek Syri i kalter.Nje larje ne vaskat nuk zgjat as 30 sekonda por mbetet nje kujtim i bukur per gjithe jeten pasi uji eshte tmerrsisht i ftohte.
Natyra ishte vertet mbreselenese dhe Syri i kalter te linte pa fryme.
Por ajo qe nuk kishim parashikuar ishte te na zinte shiu ne mal dhe te perjetonim ankth dhe emocion te perziere me frike.
Nje grup prej me shume se 20 vetash qe vraponin ne kthim dhe po keta ne nje furgon me 10 vende qe kullonin.Ajo qe na la me shume mbresa nga Thethi ishte Kulla e Dedes e cila nuk na hapi vetem deren por dhe zemren,mikepritja e tyre ishte vertet ashtu sic e kemi lexuar neper libra apo pare ne dokumentare ishte si nje vlere qe kemi humbur rruges ndaj njezeri degjoje ne gjithe dialektet e Shqiperise urime e falenderime per Deden i cili kujdesej ne kembe per gjithe miqte.
E zonja e shtepise i ofroi rrobat e saj vajzave nderkohe qe vajzat e saj te vogla sherbenin revanine
Nje ndjesi pozitive qe na la shijen me te mire nga Thethi duke i premtuar qe do ktheheshim serish.No comments:

Post a Comment

Total Pageviews