Wednesday, November 7, 2012

Let the sun shine!

Posti i sotem i dedikohet gjithe atyre femrave qe mes rremujes, stresit ,mungeses se kohes, pasigurive dhe lodhjes fizike,gjejne forcen te qajne ne tualet e te kthehen para te dashurve te tyre me nje buzeqeshje te madhe per t'i falur atyre lumturine dhe harmonine here te merituar e here jo.
A nuk eshte ky nje mision sublim dhe qe tregon nje fisnikeri te natyres femerore dhe forcen e saj qe dhe ne momentet kur gjerat duken te pamundura e aq gri sa te vjen t'i vesh shqelmin gjithckaje e te pranosh  fatit tend ne prape nuk dorezohemi.
Edhe pse fjalet e mira ndonjehere mungojne nga partneri mendoj se ne duhet te mbetemi faktori pozitiv dhe elastik ne familje dhe duhet te jemi ne ato zanat vene ne gjume te dashurit  dhe qe i ushqejne endrrat e tyre me embelsi e fantazi.
E nese ndihesh bosh apo keq e je gati te ulesh celsin  keshilla ime eshte nderro LOOK ...
Dielli do linde perseri!19 comments:

 1. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 2. Foto e parafundit eshte epike :) Me pelqen ne pergjithesi seti i sotem, ka karakter. Fjalet e tua jane shume te verteta. Edhe kur ne femrat enderrojme te shfrytezojme pak (apo shume) minuta per ankime dhe perkedhelje duke patur nevojen per fjale ngushellimi apo mbrojtje, nuk duhet te harrojme se jemi ne ato qe gjithmone duhet te mbajme gjalle pozitivitetin dhe shpresen e familjes, partnerit, femijeve, miqve etj.

  ReplyDelete
 3. Estelaaa di te kominosh shum bukur ngjyrat zemer :) vetem nje verejtje kam. veshja eshte shik dhe pak tualet do te shkonte sepse dukesh shume e zbehte. gjithsesi komplimente per shijen ;)

  ReplyDelete
 4. kombinim perfekt por pak me shume tualet :)

  ReplyDelete
 5. Estela, dikush ka thene : Strong women wear their pain like stilettos, no matter how much it hurts, you only see the beauty of it!" Dhe une te fotot e tua shoh vetem bukuri mesdhetare!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Blerina te falenderoj per komentin. I zgjedh fjalet sic kuron pamjen ne blogun tend. te ndjek me shune kenaqesi.

   Delete
 6. Estel ketu me dukesh se nje nga bashkeshortet/vajzat e familjeve Siciliane ne Itali ne kohen e luftes me Gjermanine... ose shkurt si zonjat tek seriale italiane me Gabriel Garko :))))))))))))
  Kinge !

  ReplyDelete
  Replies
  1. Flm po une vazhdoj te mendoj qe dukem pak dhe si Nexhmija :)

   Delete
  2. pervec te tjerave ke edhe nje sens humori te papare :)))))))))... Do te te quaj "ALL IN ONE" edhe e kinge, edhe e zgjuar edhe me shije... me te tera dmth :))))

   Delete
 7. Sikur te mos ishte triko dhe kepucet bojqelli, fotot mund te dukeshin si bardh e zi te viteve '30! E ndersa 'between the lines' perpiqesh te shpjegosh veshtiresine midis ngarkeses se jetes se perditshme dhe te qenurit cdo dite e vecante, 'mungesa' e tualetit me teper te shkelqen, se sa te zbeh! Disa komentues(e)ve do u sygjeroj ta lexojne blogun, perpara se ta komentojne ate!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Efku konstatimi juaj eshte me shume vend...pooor mos mi ngacmo gocat se sic e kam shkruar jemi shume te zena e te lodhura sa mire qe kemi kohe te shohim fotot :) sdo rrime dhe te lexojme ;)

   Delete
 8. nuk me pelqen shume ky look. te pakten jo kur je e lodhur dhe e rraskapitur. ne raste te tilla duhet dicka qe ta boost-i energjine, qe te tregosh vertet qe ia del mbane ne cdo gje. apo mbase e kuptova gabim postimin une??? eni

  ReplyDelete
 9. This post reminds me of someone!!! Kush? Ah po Nexhmija!!! Ke te drejte!!

  ReplyDelete
 10. You know you are one of the most attractive 40 yr old lady's I have seen!!
  You do a nice Job!!

  ReplyDelete

Total Pageviews