Wednesday, November 28, 2012

100

Te gjithe shqiptareve kudo qe ndodhen dua t'i uroj Gezuar 100 Vjetorin e Pavaresise!!!

Nuk e di si erdhi tek ju kjo feste po une vertet mendoj se duhet ta duam vendin tone cdo dite dhe ta respoktojme ate.
Une gjithe emocionet e festes i mora nga ekrani i televizorit dhe vertet ndjeva nje pershtjellim e emocion pozitiv nga gjithe kjo atmosfere.U preka shume qe e pashe sheshin Skenderbe kuq e zi me ngjyrat e     flamurit te mbushur me shume se kurre e te bashkuar.
Besoj se te gjitheve ne do na mbetet ne memorie qe ne jetuam 100 vjetorin e Pavaresise dhe ne 100 vjet shtet shikojme qe nje rruge e gjate na pret perpara.

E nen atmosferen kuq e zi une zgjodha posacerisht nje fustan te kuq i cili me gjeresine e mengeve sjell fluturimin e shqiponjes me pjesen siper dantelle,kepuce-sandalet i zgjodha posacerisht te zeza me shiritat e  nderthurur te dukshem qe imitojne krahet e shqiponjes.

Duke ju uruar t'ja kaloni sa me mire s'me mbetet gje tjeter vetem t'ju pershendes e t'ju le te vazhdoni te festoni bukur.
10 comments:

  1. Super Estela ..e adhuroj te kuqen e fustanit ,floket ,thonjte ..gjithckaaa ^^

    ReplyDelete
  2. Super super:))))) flakerim! Gezuar 100 vjetorin dhe ti!erisa

    ReplyDelete
  3. hera e pare qe po e shoh blogun tend. Qenka i bukur. urime

    ReplyDelete
  4. wauuuuuu me plq shume, duaaa edhe un nje fustan te tille.

    gezuar memedheut tone te dashur.

    http://lululovefoodandphoto.blogspot.it/

    ReplyDelete
    Replies
    1. http://www.asos.com/ASOS/ASOS-Skater-Dress-with-Lace-Top-Scallop-Neck/Prod/pgeproduct.aspx?iid=2476878&SearchQuery=red%20dress&sh=0&pge=0&pgesize=200&sort=-1&clr=Red

      Delete
  5. Estel a thua valle ishte i nevojshem 1 shpjegim i tille me gjithe kete pasqyrim te sinqerte qe percillet nga fotot e tua dhe anga ajri qe flakeron ne te gjitha fotot?!!!

    Qofshin 100 vitet e tjere te hapur e te lire si krahet e mendimet e tua qe na percjell cdo here qe shkruan dicka ne kete blog.

    Une do te kisha shtuar qe vethet e tu me duken si vezet e shqiponjes qe do te lindin zogj jo per 100 vjet shqiperi po per mijra shekuj.

    Bravo Estel

    ReplyDelete
  6. Shume komplimente,,(une jam me e vogel ne moshe) megjithate gjithcka qe ti kombinon eshte shuume i kendshem per syrin dhe shume bravo se na ben shume per vete me menyren si shkruan :) .

    ReplyDelete
    Replies
    1. Te falenderoj shume per me teper qe je me e vogel.Te perqafoj.

      Delete
  7. Të paktën nga fotoja, e kuqja nuk është si e flamurit, por si "gjak lepuri", kështu më duket se i thonë kësaj ngjyre, që është shumë më e ëmbël dhe jo aq e flaktë sa e kuqja kombëtare... nëse do fustani do kishte qenë në atë ngjyrë, do dukej si copa që kishte ngeluar nga flamuri i 15-katëshit... Bravo, që nga halli apo qëllimisht, ke bërë zgjedhjen e duhur, saqë për pak do mendoja, se dhe me një kokë, shqiponja jonë do kish qenë po aq e bukur në flamur!

    ReplyDelete
    Replies
    1. efku githe komentet e tua jane no comment :)

      Delete

Total Pageviews