Thursday, November 22, 2012

Winter White

Pershendetje mikesha,

nje nga propozimet me te pelqyera per mua te ketij dimri do jete padyshim Winter White.Nese deri dje kemi menduar se e bardha  eshte ngjyra e veres dhe lidhet ngushte me te nxiren e plazhit ,sot stilistet na kane vertetuar serish qe ne Fashion nuk ka rregulla duke sjelle ne nje outfit dimeror te kombinuar te bardhen me te bardhen dhe te bardhen...

Une e dashuroj pafund kete trend edhe pse gjate gjithe dites me duhet te shkembeja mesazhe me partnerin i cili me drejtohej ore e cast "Dimri i bardhe si me degjon?!"


15 comments:

 1. Me shum se sa si fashinista me dukesh si inferimere ne keto foto

  ReplyDelete
 2. Snowwhite ne versionin fashion 2012 :))))), Kinge!!!

  ReplyDelete
 3. Nuk me pelqen shume me kete "total white"....

  ReplyDelete
 4. Jo jo jo per mendimin tim sje kurkund

  ReplyDelete
 5. Cuditerisht edhe mua ka filluar te me pelqeje shume e bardha per dimer keto vitet e fundit, por me teper e kam qejf per palltot (ende po enderroj te gjej pallton perfekte qe do me co nga dimri ne dimer) dhe fustanet, sidomos ato "textured" dhe ato me dantelle. Nuk do guxoja kurre te provoja total white dhe te pergezoj per kete gje. Me pelqen dhe prakticiteti jot, qe ke perdorur nje laptop case si brief, dukesh shume "Geek" (shpresoj qe komenti im mos te dali neper faqe humori per kaq shume fjale anglisht qe kam perdorur - kerkoj ndjese).
  Me shume nga te gjitha me beri te buzeqesh komunikimi dhe humori me partnerin :)
  Fundjave te mbare!

  ReplyDelete
 6. Cuditerisht edhe mua ka filluar te me pelqeje shume e bardha per dimer keto vitet e fundit, por me teper e kam qejf per palltot (ende po enderroj te gjej pallton perfekte qe do me co nga dimri ne dimer) dhe fustanet, sidomos ato "textured" dhe ato me dantelle. Nuk do guxoja kurre te provoja total white dhe te pergezoj per kete gje. Me pelqen dhe prakticiteti jot, qe ke perdorur nje laptop case si brief, dukesh shume "Geek" (shpresoj qe komenti im mos te dali neper faqe humori per kaq shume fjale anglisht qe kam perdorur - kerkoj ndjese).
  Me shume nga te gjitha me beri te buzeqesh komunikimi dhe humori me partnerin :)
  Fundjave te mbare!

  ReplyDelete
 7. Nje stil qe rrallekund e sheh te femrat, besoj qe shume njerez kane kthyer koken per te te pare:-)
  Bravo per guximin!

  ReplyDelete
 8. Idea e "total wite" eshte OK, poooor ajo qe nuk shkon eshte kombinimi i stofes.Pallto eshte stofe dimerore ndersa kemisha dhe pantallonat jane pambuk i holle veror.Ndoshta nje kemishe me jake normale do te kishte qene me mire duke te te mundesuar edhe ndonje aksesor per te stakuar sado pak te bardhen nga e bardha (meqenese pallto ka jake shume te hapur).

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jam dakord per pjesen e aksesorit varese e trashe e shkurter mund ti jepte me shume peshe veshjes,nderkohe per materialet jo dhe aq pasi kete trend e kane veshur dhe pa asgje poshte pallto direkte ne mish. Gjithsesi kritike shume e vlefshme faleminderit.

   Delete
 9. S'e di sa vlere do te kete komenti pas 24h, po sido qe te jete une doja ta hidhja ashtu si ai guri qe thyen ato xhamat e zeza te makinave vips, te thyej gjithe keto komente kritikash ne risine tende. Jo vetem ne veshje po dhe ne guximin e paraqitjes se saj sa me hijshem dhe easy, me humorin e imet si zinxhiri i vathit.
  Kush e tha qe e bardha s'mundte vishet me te bardha, kush e tha qe kur vesh total white (ne dimer) duhet te kesh stofra te stines se dimrit, kush e tha qe 1 aksesor i madh do te bente ndryshimin? E tha gje doktori me recete?
  Personalisht mendoj qe jo, po dhe ne e pate thente doktori vete a s'eshte total white?!!! Pak kontradiktore situata apo jo?!!
  Juve lexuesve ju lihet vendimi i fundit e bravo ato qe kane guximin te thyejne xhama te cilet njerez te tjere s'bejne vec se te fshihen!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nuk duhet patjeter ta thote nje doktor me recete Alba. Ketu komentohet pikerisht per veshjen. Gjithsekush jep mendimin e tij. Kam pershtypjen se ky eshte qellimi i blog-ut. Dhe Estela nuk merzitet nga komentet pasi ajo eshte e ndergjegjshme qe do te kete komente pozitive ashtu si dhe negative.

   Personalisht mendoj se e veshur e tera ne te bardha, Estela ngjan mire, shume mire madje,sepse je ezmere. Nuk me pelqen shume kombinimi i modelit te pantallonave (cropped pants) me pallton. Nese do te te ndyshoja dicka eshte kjo, te tjerat yll :)

   Delete
 10. mua "kudo e bardhe" nuk me plq, ti dukesh sh mire sepse e vesh mire, e duket edhe neper foto.

  Por mua veshja "kudo e bardhe" me plq vetem per ne mal, ose beharit ne veren e nxete, sdo ta ndjeja veten time rehat e veshur me te bardha dimerit ne jeten e perditeshme.

  ReplyDelete
 11. Mua personalisht ky post me duket pikerisht ai qe te le pa fjale (ne kuptimin e mire te fjales).Me pelqen dhe mua shume trendi "Winter White" dhe te ju duket pafund bukur :)

  ReplyDelete
 12. Highlу descriptive artіcle, I loved that bit.
  Will theге be а part 2?

  my web blog :: walmart garden center

  ReplyDelete

Total Pageviews