Tuesday, November 13, 2012

Make a Statement


Me pelqen shume kur Titulli nuk ka lidhje me shkrimin e aq me pak shkrimi me fotot,por me shume me pelqen kur mesazhi ne fund vjen I plote dhe rrethi mbyllet vete.
Tani do thoni ju c’e ka kete Make a statement kjo cdo na thote qe s’paska nevoje as ta thote .
Po asgje asgje thjesht doja te beja nje loje fjalesh me Statement Necklace qe eshte dhe nje nder  aksesoret me trendy te ketij sezoni.
Po ndoshta me mire te mos kisha shkruar fare se fotot flasin vete.
…Too Late J


19 comments:

 1. Estela u be kohe qe ndjek blogun tend, jam sh kurioze te di sa e gjata je?
  si Xhaketa jote kam nje fustan, tani qe te pash mu kujtua :)

  xoxo Lùlù

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lulu prsh Xhaketa ne fakt ka fustanin e saj jane blere si kostum :)
   Une jam 170cm por se fundmi nuk e di peshoret e farmacive me nxjerrin 169cm a thua vertet hyme ne uje :) me vitet.

   Delete
 2. Estela me pelqen sh blogu dhe sidomos menyra se si shkruan. Ka sh pjese frymezuese tek shkrimet e tua. Problemi im eshte qe s'po gjej ku mund te bej "subscribe" ne blogun tend qe te marr notifications sa here poston...

  ReplyDelete
 3. Ah lere se e zgjidha "hallin" :) M'u lehtesua jeta tani se gjithmone harroja ta checkoja rregullisht blogun.

  ReplyDelete
 4. iriso, ma thuaj dhe mua se ngela duke shkruar emrin ne fund te komenteve te
  mija. Eni

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mendoj se duhet te klikoni ne Join this Site pasi nuk ju shikoj asnjeren tek Followers :)

   Delete
  2. e ku eshte ky join the site???

   Delete
  3. Djathtas me titullin ku jane followers thote Join this Site.

   Delete
  4. Sapo e rregullova edhe une se rame telef tu pa faqen ne fb per poste te reja ,shume kendshem veshja Estel,ky eshte pak a shume edhe stili im i te veshurit. Ps : nje varese si kjo eshte e para ne listen e blerjeve te ardhshme..;)

   Delete
 5. Estela, se harrova te te komentoj ty pale :)kepucet me pelqejne shume, ndersa varsja do me pelqente me shume silver sesa gold. flas per kete lloj veshje, se varsja gold eshte shume e bukur. tani, prit ta lexoj ca ke shkruar pastaj te shkruaj prape. kjo ishte flesh vetem per fotot. te ve femijet ne gjume dhe kthehem perseri :)ENI

  ReplyDelete
 6. E mes dilemash ku te lihet, merret apo shikohet komenti, une po bej 1 Statement si thjesht per te mbyllur rrethin tamam si gjerdani qe mban ne qafe: Kombinimi fenomenal i vareses poshte jakave te kemishes!!! E kam pare disa here kete aksesor tek H&M po s'jam mundur te zgjas as doren per ta prekur pasi me dukej shume dramatik dhe impenjativ outfiti me te cilin do ta kisha kombinuar, por ku ja ketu tek ty cdo gje duket e thjeshte, origjinale dhe gjithe SHARM(-in)!!! A u mbyll rrethi?!!!!

  ReplyDelete
 7. Pershendetje Estela,
  Pervec shkrimeve edhe fakti qe ke shume stil,une personalisht jam shume happy qe nuk je nje nga ato personat qe vdesin te jene te dobta edhe rrine gjate gjithe kohes ne diete! Me pelqen shume qe ke forma femerore edhe te mrekulluesheme!

  Te perqafoj :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Te falenderoj per komentin ishte vertet origjinal. Sic ka thene dhe Kate Winslet Le donne vere non portano il 38 :)

   Delete
 8. Estela te komplimentoj per gjithcka ,stilin ,kombinimin,feminilitetin .....te kam zili kepucet pa fund :-( .Kisha edhe nje pyetje ,si arite ne kte pesh trupore kaq shpejte ??? Ma trego sekreti :-D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Rregjim ne ushqim e pak palester. Sikur te zvogelosh racionet ose te heqesh darken,ose buken.Dmth shkurt hiq ato qe e ndjen se te shendoshin por me kryesorja eshte te ndash mendjen.

   Delete
 9. Hmmm.....ke marre mungesa Estel :) :) :)

  xx A.M

  ReplyDelete
 10. Knock Estela...Knock Estela...Knock Estela

  xx

  ReplyDelete

Total Pageviews