Monday, December 10, 2012

Christmas NailsPropozimi im per Dizenjon e thonjve per kete Krishtlindje do ishte Moon Manicure apo Halfmoon manicure.

Duke e patur fillesen ne 1920 apo 30 dhe 40 me ndryshime ne aplikim kjo dizenjo mbahet prej vitesh nga Mbreteresha e stilit Vintage Dita Von Teese nga e cila dhe jam frymezuar.
E shikoj shume te pershtatshme per periudhen e festave dhe qe te keni nje aplikim me ndryshe se e kuqja klasike.Nje argument tjeter i rendesishem do ishte qe qendon mjaft mire  si model per nje kohe te gjate dhe nuk te duhet te aplikosh gje tjeter per thuajse 2 jave.

Ju cfare keni zgjedhur per Krishtlindje per te qene ndryshe?9 comments:

 1. mua personalisht me pelqen shume e kuqja si ngjyre aq me teper tani qe jane dhe festat:)))) kjo lloj dizenjo eshte e pershtatshme dhe e "leverdisshme" pasi edhe kur rritet thoi, duket bukur:)))))

  ReplyDelete
 2. Estela ku i ben keto thonj kaq te bukur? Na jep ndo1 adrese ose nr celulari te estetistes!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Une prej vitesh frekuentoj Nails Company.Flm.

   Delete
 3. E dashur Sharmin,
  personalisht s'kishte si dita te mos niste mire kur lexon blogun tend me 1 post te ri edhe pse moodi dhe atmosfera me sjellin pak ankth ne vetevete me organizimin dhe blerjet e dhuratave. Shume vone dhe koha qe zhduket si hija ne erresire per te arritur te bere gjithcka!!!!!
  Gjithesesi duke lexuar postin tend te sotem me erdhen ndermend reklamat e chanelit qe nese sugjerimi i Sharminit mund te mos ju pelqente, mund te gjeni ide dhe ngjyra te tjera. Pasi bukuria e kesaj bote eshte se eshte e shumengjyrshme dhe jo vetem e kuqe.
  Do te ishte e tepert te te thoja qe cdo gje eshte perfekte sidomos thjeshtesia dhe natyraliteti me te cilat percjell cdo mesazh.
  Me poshte jane edhe link-et e videove ne fjale.
  http://www.youtube.com/watch?v=BteXbY44a7U
  http://www.youtube.com/watch?v=0D900ObPdxI

  ReplyDelete
  Replies
  1. Je shume e poshter My favorite 505 Particulare

   Delete
  2. Is this an insight for the Christmas Gift?!!!!

   Delete
 4. I like the nails a lot :)

  ReplyDelete
 5. perfekte :) me plq shume edhe fustani, keto gjerat keshtu te japin nje pamje shume lozonjare, :) ^_^

  ReplyDelete
 6. ai muri mbrapa si nje pale pantallona te mijat. :P
  ky koment me erdhi i pari ne mendje. per thonjte nuk kam ca them. shume cute :)
  Eni

  ReplyDelete

Total Pageviews