Thursday, December 20, 2012

Leather IT!


Flitet per lekuren qe eshte IN dhe kete dimer stilistet e sollen te punuar me cdo material te mundshem, e ne cdo stil perfshine pak lekure,por mua personalisht akoma me duket materiali me i rrezikshem ne kombinim qe bie mjaft lehte ne vulgaritet.
Fustani kish gati 2 muaj qe ish blere dhe sic dilte nga rafti ashtu hynte, pasi une nuk bindesha te vishja lekure ndoshta dhe sepse nuk e gjeja fare tek vetja.
Tani me thoni ju nese lekura mund te interpretohet dhe si office-style apo duhet ta le dhe per shume kohe tjeter varur ne raft :)

8 comments:

 1. Estela, fustani i lekures eshte yll i bukur. Ne fakt ke te drejte kur thua ne mund te vishet per pune apo jo. Edhe mua sesi me duket per pune. Mbase per darke me teper sesa gjate dites. po sa te presim te na vijne darkat vishe edhe ne pune qe te mos shkoje dem.
  te perqafoj
  Eni

  ReplyDelete
 2. Estela dua te komplimentoj per guximin ,po per mendimin tim ,kjo veshje ka dicka qe nuk shkon ,ndoshta seshte vendi i duhur ,ndoshta getat e zeza dhe xhaketa nuk i shkojne shume ketij fustani .Sdo ta rekomandoja ;)

  ReplyDelete
 3. Mua me pelqen si e ke veshur pasi xhaketa e gjate eshte nje thyerje , dhe duket shume mire. Ke shume te drejte kur thua qe bie lehte ne vulgaritet, por si gjithmone syri jot di te perzgjedh :))))

  ReplyDelete
 4. Pf ka dicka qe stonon,por une nuk kuptoj ti ne Tirne jeton? se keto dite ka qene aq ftoht dhe me duket cudi qe je veshur kaq hollshem me nje fustan lekure dhe xhakete te holl. apo i vesh sa per te bere foto dhe i heq pastaj? :p

  ReplyDelete
 5. Estela. Lekura te shkon jashte mase. Mund te postosh foto te tjera me koleksionin e lekures qe ke ne garderobe (pasi nuk besoj se ke vetem kete fustan).

  ReplyDelete
 6. Mund te me tregosh emrin ose akoma me mir linkun e mashes qe perdor? Kam kaq koh qe kerkoj nje mash te gjer per kacurrela dhe spo gjej asnje qe te jet mjaftushem e mir. Do ta dija shum falemnderit.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Une perdor Piaster dhe jo mashe per kete onde.Marka Remington rreth 3-4 cm e gjere.Pak a shume metoden e kam publikuar ne nje post te meparshem referoju videos se meposhtme.

   http://www.youtube.com/watch?v=pF1e-mEhwzE

   Delete
 7. Me beso! Ti i jep jete edhe dickaje, qe nuk ka me jete, sic eshte lekura ;-) Je e madhe! Ta garantoj! :-)

  ReplyDelete

Total Pageviews