Sunday, December 16, 2012

NYP


Sic mund ta dine nje pjese prej jush qe me keni ndjekur ne blog dhe ata qe me njohin pergatitjet e mia per Festen e Fundvitit te organizuar nga Banka ku une punoj prej me shume se 5 vjetesh fillojne thuajse 2 muaj para.

Ajo cfare doja te sillja kete vit ishte dicka ndryshe si ne veshje ashtu dhe ne stilim flokesh apo grim.
Kete vit duhet te ishte MAXI dhe duhet te jepja maximumin tim per faktin se ishte dhe blogu ne mes :)
Une zgjodha nje model te Gucci-t Spring 2013 dhe e solla dhe ne krehje dhe grim ashtu si ai e kish propozuar ne sflilate.Pasi e studiova ne detaj pata dyshimet e mia nese lepirja e flokeve do shkonte pershtat me fytyren time te gjate e aq me teper me vije ne mes...por nuk doja kurrsesi me maxi te gjere te kisha nje koke te fryre aq me teper kur mesova qe ambjenti ishte Club.
Nuk e ngarkova me aksesore mqse dhe Gucci skish perdorur asgje madje as vethe dhe grimin e bera vete me smokey eyes por me ngjyre kafe dhe jo te erret shume dhe buzet i mbajta natyrale.

Tani si perfundim ju kerkoj ndjese nese ju kam mbajt ne ankth per zgjedhjen time dhe jam ne pritje te komenteve tuaja nese ishte si pritshmerite tuaja:)

I rendesishem eshte impenjimi dhe sakrificat tona idjote deri ne hyrje te festes pastaj atje cdo gje qe ka rendesi eshte te ndihesh mire me veten e te kalosh bukur me miqte :)
Une padyshim u kenaqa shume dhe fotot flasin me shume se fjalet.Baroque Style 


Pretending 

The Steve Job-s of Raiffeisen :)
The deserter 
Old love -Leasing Raiffeisen
Back or Front ?! not BOTH


Offical Photographer of Sharminstyle

23 comments:

 1. Look-u i mbremjes ishte mese perfekt, personalisht e pash dhe "live" veshjen, make up-in dhe cdo gje ishte class. E mendoja qe do kishe zgjedh dicka te vecante, por kjo i kaloi te gjitha pritshmerite! Komplimente!

  ReplyDelete
 2. fustani eshte pak "reavealing" ..gjithsesi ty te duket shum bukur...mpelqen shume fakti qe buzet i ke lene natyrale..super class...

  ReplyDelete
 3. perfekte, si gjithmone ti te le pa fjale :) puc fort Miranda

  ReplyDelete
 4. pse nuk vendos posht se cfare 'marke' i ke gjerat qe vesh???sidomos kepucet e tua me kan ber pershtypje se jan te gjitha ne nje form por ngjyra te ndryshme,ku i ke bler?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kepucet e postit jane Asos. Por se fundmi kete stil e gjen thuajse ne te gjitha dyqanet tashme.

   Delete
 5. sa bukur, me ebukura pa dyshim, gjithcka perfekte en detaj...brava

  ReplyDelete
 6. You look like a goddess, a Gucci goddess! Me kujton pak dhe Halston dhe Studio 54!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Une nuk i njihja Halston dhe as Studio 54 por tani qe na ndicove duhet t'i studioj me terezi :)
   Te pershendes.

   Delete
 7. Thjesh MANIFIQUE si gjithmon.Do te krahasoja me nje zambak.

  ReplyDelete
 8. Thjesh MANIFIQUE si gjithmon.Do te krahasoja me nje zambak.

  ReplyDelete
 9. Duket qartë se është bërë një radhë e gjatë ndjekëse(i)sh (apo ndjekamane(ë)sh), që rendin pas blogut, fustaneve, sandaleve, aksesorëve (që gjithsesi na çon përsëri tek Leksioni nr. 6 i Anna dello Russo-s – për ata që nuk e kanë lexuar, nuk ia vlen ta përmend përsëri, se as këto rreshta nuk do i lexojnë!) dhe kërkojnë të marrin diçka, apo të gjejnë veten tek zgjedhjet apo sugjerimet që bëhen: tek e fundit edhe pse pritshmëria rritet, ajo nuk ecën më shpejt se cilësia e blogut!

  ReplyDelete
 10. eva vazhdon te jete e tradhetuar nga bukuria dhe joshja e molles,
  narcizi nga bukuria ende s'e ka kuptuar ndryshimin ndermjet pasqyres dhe pellgut te ujit,
  kleopatra nga bukuria s'dinte ke dashuri te zgjidhte,
  gucci dhe versace tragjikisht humben bukurine e tyre me vdekjen e paralajmeruar,
  po 1 bukuri e mrekullueshme dhe qiellore ne toke reale si kjo e jotja Estel brenda 1 kornize te tille s'eshte gje tjeter thjesht se nenvizimi i nje se vertete

  p.s.
  respekt per komentin e parafolesit (efku)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Respekte për komentin e parashkrueses!

   Delete
  2. efku dhe alba jam e mrekulluar nga komentet tuaja.Jeni te sigurte qe s'jeni kusherinj te Poradecit.

   Delete
  3. me shume se kusherinj te poradecit mua me duket se jane kusherinj te njeri tjetrit ;)

   Delete
 11. Perpjekjet dhe planifikimet mendoj se jane shperblyer me se tepermi dhe nuk besoj te kete njerez te zhgenjyer :) Edhe pse me shume dekolte, fustani duket i prere dhe i qepur per ty. Grimi dhe floket jane "to the point". Vetem per nje gje me vjen pak si keq, qe e ke "harxhuar" fustanin :) Une per vete do e vishja edhe per mbremjen e Vitit te Ri, sepse ka madheshtine qe duhet.
  Komplimenta dhe njehere!

  ReplyDelete
 12. waaaa...ti te le pa fjale....

  ReplyDelete

Total Pageviews