Wednesday, December 12, 2012

Lace and Cat-eye Sunglasses

 Nese ka nje trend qe para festave do kete pushtuar shume zemra do jete padyshim Dantella.
Jam kurioze per menyren si gjithsecila prej nesh ka nje menyre individuale te pelqyeri e te mbajturi te dantelles por padyshim te gjitha njeheresh biem dakord qe ajo perfaqson nje fare klasi apo stili elegant qe josh kedo.

Mua me intrigojne aplikimet e padukshme (dmth jo te tejdukshme) ne cope qofte keto dhe ne veshjen e paradites per te sjelle pak glamour dhe ne nje dite normale pune.E ne ka dicka qe rri mire me dantellen pervec pipes se cigaretes mendoj se do ishin padyshim Cateye Eyewear :)

Kalofshi bukur


8 comments:

 1. mua dantellat me pelqejne shume te aplikuara le te themi me terezi:))))jo te tepruara, me pelqejne shume edhe ne kemisha. Shume bukur ,nje tjeter post me shije:)))))

  ReplyDelete
 2. Dhe mua me pelqen dantella, dhe mund te them me bindje e aplikuar ne menyra te ndryshme :)
  Me pelqen stili i veshjes dhe kombinimi i veshjes me bishtin e vogel sportiv qe krijon nje thyerje te lezetshme!

  Eja me vizito kur te mundesh!

  xx, Kiki

  http://kikisbookofdreams.blogspot.com/

  http://kikiscookingtime.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. C'fare te them...Ti je personifikimi i fjales "sharmante"! Syzet e djellit te kane sh hije, dhe cdo gje tjeter sh chic!

  ReplyDelete
 4. I love your jacket Estela :) where did u buy it? anyhow you look great ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. It reminds me of Chanel jackets but in fact it is ordered at bhs.co.uk
   Thanks.

   Delete
 5. o Yll ....ske ftohte ti???
  xx

  ReplyDelete
 6. Dmth paskam bere mire une qe i kam marre me vete nje pale syze shekullore si keto. :)

  xhaketa me pelqen shume dhe te rri shume bukur. Sa qejf juve qe jeni me kepuce akoma. Ne kemi veshur cizmet e llastikut.

  P.S: Nese te bie rruga nga lagja e vjeter, kalo nga dyqani. mund te gjesh gejra interesante.
  hugs
  Eni

  ReplyDelete
  Replies
  1. sorry, desha te thosha gjera :) (si ne lunch break kur jam ne pune mo )

   Delete

Total Pageviews