Tuesday, December 4, 2012

Fashion shower of AdR


Kisha kohe qe i vija rrotull nje posti per Anna dello Russo-n por mendoj e besoj qe Wikipedia mbaron pune per te interesuarit ndaj nuk do flas per te.
Sot vesha nje pallto te cilen e pelqej pafund e qe nuk me vjen ta heq pasi eshte aq e vecante sa eshte vertet nje outfit me vete qe s'ka nevoje per me teper.
E duke e mbajtur ne trup m'u kujtua rregulli numer 8 i kryeredaktores se Vogue Japan
Wear a coat as a dress!

Ju cilin rregull ndiqni apo keni thyer te Anna-s?


You need a Fashion Shower !

Lesson no 1
Fashion is a declaration of your own Freedom.
Lesson no 2
Between style and fashion? Absolutely Fashion.
Lesson no 3
Fashion is always uncomfortable. If you feel comfortable you'll never get the look.
Lesson no 4
Fabulous at every age.
Lesson no 5
Wearing night clothes in the daytime,is unexpected.
Lesson no 6
Somebody wearing your same outfit? Wonderful you did the right choice.
Lesson no 7
You must wear outfit once
Lesson no 8
Wear coat as a dress
Lesson no 9
It doesn't matter the size of your body, fashion flatters every figure.
Lesson no 10
Fashion jewels personalize your style
20 comments:

 1. yll yll , ty ste mungon sharmi ne asgje je e vecante :) mirenda

  ReplyDelete
 2. Shume e bukur pallto...!!!! Vetem se fotot nuk t'i kane bere mire. Mundohu te gjesh ndonje dore pak me "profesioniste"

  ReplyDelete
 3. Në fillim e kuptova "fashion shower", si një dush me fashion, që në fakt ca njerëz është e mira ta bëjnë ca më shpesh, jo vetëm të shtunën (lexo: kur kanë ndonjë sebep)! Sa për komentin për fotografitë mu kujtua një shprehje: "Foto shikohen, nuk komentohen"

  ReplyDelete
 4. cfare marke i ke kepucet????

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zara. Dhurate nga shoqja e ngushte qe jeton ne Milano:)

   Delete
 5. wow, just look at that curves, awesome!!!

  ReplyDelete
 6. kepucet jane yll....dukesh sh mir...ama duhet te postosh me shpesh..:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Te drejte ke po kemi pas fotografen ne Trajnim:)Neser vjen :)

   Delete
 7. Personalisht dua te them se s'eshte se me pelqeu shume posti i sotem.

  Me le pak te shpjegohem, ishte paksa i copezuar ideja dhe tema qe doje te percillje, dmth te ndjekesh rregullat, keshillat e AdR duke i bere edhe disa elozhe asaj apo mos degjosh dhe ndjekesh askend nga keto Annat?!!!
  Une personalisht e admiroj idene tende qe palltoja mund te vishet edhe si fustan dhe me pelqeu shume ideja, pasi ishte dhe stil vivenne westood qe une vdes per te po, me thene te drejten fotot dhe kombinimi me ate fustanin tip fanellate vec e bente figuren tende me shume te gjere dhe aspak flatting your figure (rregulli 9). Dmth edhe ti vet e paske djegur dhe prishur listen e rregullave?!!!
  Boh po me duket vetja shume polemike dhe negative ne koment po eshte thjesht ajo cka ndieva kur pashe fotot. Une do ta kisha preferuar me 1fustan krep qe mund te ishte ngjyre hurme, vishnje si thonjte qe kishe para pak kohe apo edhe bojqielli-gri apo mente do te kishin qene shume te bukura me kete pallto. Ne te gjithe kete post do ti beja piedestal kepuceve.!!!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kepuceve te tua eee ;)
   Sh thnx per komentin kjo te ben shoqe te mire dhe jo moter e hirushes.

   Delete
  2. Faleminderit ty qe ndan me ne eksperiencen e blogut ndryshe e perkethyer si pjese te jetes tende dhe tonen!! Sa per hirushen dhe motrar e saj le ta leme lidhjen me metaforen e kepuceve te tjerat ti mbajme vec per vete!!!!

   Delete
 8. Edhe mua me peqejne shume palltot e tipit si fustan, i adhuroj. Estela shume urime per blogun. eshte hera e pare qe komentoj por blogun e ndjek gjithmone dhe me pelqejne shume postimet e tua.

  ReplyDelete
 9. Haha, shume i lezetshem ky posti. Nuk i dija rregullat e Anna dello Russo dhe me beri shum per te qeshur rregulli nr.3 ( Fashion is always uncomfortable. If you feel comfortable you'll never get the look.) Persa i perket lookut, me pelqen idea e palltos si fustan por un do ti kisha dhene pak me shume ngjyre veshjes pasi vura re qe dhe lulet e fustanit ishin pak te zbehta :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Edhe mua me pelqejne shume sidomos ajo Lesson nr 7 Wear an Outfit ONCE :)

   Delete
 10. pershendetje Estela, urroj te me duket gabim mua ( ndjesia qe me trasmeton nga fotot) me ngjan sikur nuk je shume komode, sikur je veshur me pishmanllek (dreqi ta haje shqipen time)

  Je shume simpatike, ke tipare perfekte, un te shikoj me shume me ngjyra te nedezura, kam krijuar pershtypjen qe ti je nje person shume pozitiv, por ne kete look me duket sikur s'te puthitet.


  ps. po me ben gizili te hap edhe una nje blogggg fashion :p ^_^  xo xo Lulu.

  ReplyDelete
  Replies
  1. haha lulu me kete shqipen tende :)jo nuk kisha probleme me veshjen por ngaqe eshte rruge kryesore ish e pamundur te mos kontraktoheshe dhe fotot duheshin shkrepur per 2 min dhe mqse mendja ime e ndritur duhej dhe te zhvishej kisha dhe ftohte :)
   do ishte shume mire te kishim shume blogje per te pare pelqyer kritikuar pse jo :)

   Delete
 11. Me pelqeu shume palltoja dhe fustani jane te tipit tim ,a mund te me thuash ku i ke blere?je shume simpatike

  ReplyDelete
  Replies
  1. Frenki te falenderoj. Edhe pallto dhe fustani jane asos po jane marre qe vjet.

   Delete
 12. Just want to ѕay your artіcle is as amazіng.

  The clearnesѕ for your post is just great and that i could asѕume you are an expert іn thіs subject.
  Fіne along with your pеrmission аllow me
  to clutch your RЅЅ feed to keep up to ԁate wіth approachіng post.

  Thank уou 1,000,000 and plеаsе continuе the rewarding work.  Also vіsit my websіtе :: ubrania damskie

  ReplyDelete

Total Pageviews