Thursday, April 30, 2015

Knit Dress

Fustanet qe ishin mainstream kete dimer ishin padyshim ato prej akreliku dhe pas trupit.
Une prej kohesh e kisha enderruar nje fustan qe te kishte mundesisht dhe golf dhe me gjatesine nen gju mundesisht te ishte gri e hapur,ndaj nuk u merzita aspak kur vendosa ta blej ne prag pranvere dhe qe rrezikoja te mos e vishja fare kete sezon.
Who cares! Fatet tona u ndeshen sot meqe ndodhi qe koha te freskohej e te me jepte dhe nje shans mua "te vonuaren". Prej kohesh prisja te eksperimentoja floket nen golf ndaj ku kish shans me te mire sesa diten e dyte te krehjes kur majat nuk te binden,duke qene njekohsisht dhe stylish.
Menget e gjata me sandale jane nje kontrast qe serish ndeshet si trend i viteve te fundit ,nje loje sa e rrezikshme aq dhe emocionuese kjo e kapercimit te stineve.Miksimi i materialeve akrelik pupla dhe pasqyra duket si nje recete e cila te josh.1 comment:

  1. Estela kjo ngjyra e flokeve te tu ... enderr
    I lumshin dockat kush ti ka bere :)

    ReplyDelete

Total Pageviews