Thursday, May 24, 2012

Dobbiamo stare ... Vicini Vicini

Shkrimi i sotem u frymezua nga kritikat ne perdorimin e ngjyrave te aferta qe shpesh aplikohen edhe me gabime.
U nisa nga nje koment apo kritike e Esteres qe na sugjeron ta shtjellojme me gjate  dhe me shembuj si duhet apo dhe si NUK Duhet bere ky kombinim.
Ne fakt eshte shume e veshtire te nderhysh ne perceptimet e njerzve per Trendin dhe aq me teper nuk eshte e thene qe te jete e drejte dhe keshtu sic e them une, pasi une flas vetem me pasion.
Ky kombinim eshte i lire dhe ka vend per fantazine e krijuesve dhe per thyerjet e mundshme te asaj cfare shkruhet.Sepse vete kombinimi ishte "thyerje e rregullit" qe kombinojne vetem ngjyrat qe rrine perballe njera tjetres.Stilistet guxuan dhe sollen kete  trend qe prej 2 vjetesh i cili eshte aplikuar tashme dhe ne gjithe Prodhimet ne mase te firmave me Popullore.
Une po e mbaj ne te njejten linje sic e kam nisur Blogun ne Keshilla miqesore ju jeni te lire te shtoni apo te hiqni nga Vetja dhe te krijoni stilin tuaj.
Eshte e pamundur te japesh modele pasi kombinimet sot jane te pafundme prerjet jane te shumellojshme,sugjerimi do ishte te zgjidhni ate qe shkon me pershtat fizikut tuaj por dhe tipit apo karakterit tuaj.
Per femrat me te mbushura une vete do keshilloja fustanet,ndersa per femrat elegante Kombinimet 2 Pieces dmth Bluze dhe Pantallona apo Funde jane sh me moderne (serish duhet te jeni ne mendjen time sa bukur i kam veshur te dyja kategorite)

DON'T -sat
Nese do me pyesnit mua nuk do perfshija kurrsesi me keto kombinimet TE ZEZEN apo dhe te Bardhen
Nese do me pyesnit mua vetem 2 pieces me ngjyra te aferta mjaftojne :) ja dhe 3 maximumi por JO dhe kepucet dhe xhaketen dhe canten dhe aksesoret me ngjyra te aferta.
Nese do me pyesnit mua kur themi ngjyra te aferta nenkuptojme Klasa te ndryshme dmth Portokalli E kuqe,Lejla Roze dhe jo 2 Lloj portokallish apo 2 Rozash apo 2 Lejlash pasi do dukej sikur njera eshte lare me shpesh :) dhe i ka dale boja hahaha. 
Nese do me pyesnit mua Grimin sa me te lehte nese perdorni ngjyrat (jo smoky eyes)
Nese do me pyesnit mua Krehja vazhdon dhe mbetet te Natyralet apo dhe Topuz balerine nese do e benit poshte dhe nese do ju shkonte do ishit akoma me IN.
Nese do me pyesnit mua Jo cdo cante e vogel eshte ne MODE
Nese do me pyesnit mua serish per  Krehejen Jo te gjithave u shkon Viza ne mes mos e beni nese nuk e ndjeni veten mire.

Dhe e fundit po jo me pak e rendesishmja:
 Nese do me pyesnit mua MOS beni foto ne Qender te Tiranes vetem ne mos paci dhe ju BLOG :)!!!
7 comments:

 1. Love the colors!Edhe kepucet shum te bukura,une per shum vite kam preferuar te zezen dhe te bardhen ne veshje por s'ka si ngjyrat,te gjallerojne dhe jane te bukura per syrin.:-)

  ReplyDelete
 2. Ky artikulli sotem vertet me pelqen shume dhe ke permbledhur me se miri ate qe u mundova te shprehja ne 'kritiken' time....keep going girl...DON'T STOP :)))

  ReplyDelete
 3. Estela faleminderit per keshillat falas qe na jep. Besoj qe seciles prej nesh i bejne pune.

  ReplyDelete
 4. Faleminderit dhe ju qe na ndiqni :)

  ReplyDelete
 5. Estela neqoftese se nga ky blog nuk behesh drejtuese e nje emisioni ne nje nga kanalet me te fuqishme ne Shqiperi do isha shume e zhgenjyer nga ai vend :p ..Tani keto kohet e fundit mua qe se mbaj veten per ndonje fashionista te madhe edhe ne rruge kam filluar te marr komplimente per stilin e veshjes sime ,fale teje dhe ketij blogu e gjithe kjo . .Shkrimin tjeter na ja kushto make up pasi une qe te njoh e di qe je nje artiste e vertet edhe ne kete fushe :) te puth <3

  ReplyDelete
 6. Nuk di c'te them pasi cdo koment do me dukej sikur i hiqte ngjyrat ketij artikulli kaq me ngjyra! Akoma nuk po resht se qeshuri me fjaline dhe keshillen e fundit te artikullit!
  Bravo Sharmin!

  ReplyDelete
 7. Bravo qe nuk je lodhur duke sugjeruar!
  Keto ngjyra sikur ne dollap te rrine japin jete jo me kur vishen,
  Kenaqesi te te lexosh per dite,

  ReplyDelete

Total Pageviews