Saturday, May 19, 2012

Maxi dress -Maxi stress

Dears,

Sot po shkruaj vetem 2 fjale ne shenje falenderimi per gjithe heret qe na keni vizituar edhe pa postim te ri.

Veshja e sotme u zgjodh mqse kishim nje udhetim jo sh te gjate me motren dhe vellain dhe me 2 bebet tona.
Ne foto me mua duke shijuar eren e detit ne maj eshte mbesa ime fashioniste :), nderkohe motres i shkojne gjithe meritat qe ne nje dore mbante Sharmin dhe ne tjetren aparatin celular per fotot e blogut.

PS. Nderkohe vellai vazhdon akoma pyet Cfare eshte BLOGU!!!

Nese doni te shetisni buze detit me kembe zbathur ne keto dite qe jo domosdoshmerisht merren rreze dielli,zgjidhni nje Maxi dress me kurriz jashte. Eshte just perfect per te lozur me eren per tu ndjere si sirene (jo ne rastin tim) por gjithsesi jua keshilloj.
Fustani mqse eshte pak stil helenik keshillohet te vishet me sandale te sheshta (jo balerina),floket mund ti mbani dhe leshuar,nese nuk keni tattoo ne kurriz :)

Enjoyyyy

Shkrimi u titullua Maxi dress - Maxi stress per gjithe heret qe hipa dhe zbrita nga makina :)

Alba - July 2010
7 comments:

 1. postimi i kendshem:))) maxi dress jane shume komod edhe kur ben vape, per ndonje kafe mbasditeje, une pervete 1 bleva veren e kaluar per ta provuar, dhe se shqisja nga trupi :)))

  ReplyDelete
 2. Personalisht une keto lloje fustanesh ka disa verera me rradhe qe i perdor. Mund te them qe jane si bbf gjate veres, po une e kam veshur dhe ne nje barbeque. I vetmi kujdes si e pati pemendur Sharmin, sandalet si ato te romakeve dhe une do te keshilloja qe 1 femer e shkurter ne gjatesi, nese s'eshte shume e dobet e mira eshte te bej nje zgjidhje tjeter jo kete lloj fustani!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cfare eshte bbf ne rastin tuaj? Se ne e kemi kanal muzikor.

   Delete
 3. mua me pelqejne shume maxi dresses dhe para nje jave bleva nje ne h&m dhe kur me takoj nje shqipetare ketu qe sme kishte pare qe kur me tha when is ur due date lol ..keshtu qe ncuk per mua me dhe nje kompliment per alben qenka yll sepse esteles ja kam thene me mijera here :)

  ReplyDelete
 4. Alida flm per komplimentet. Eshte dicka shume qe ta nisesh te dielen me komplimente! Per me teper kur koha jashte eshte e vrenjtur. Le te jete ky blog 1 platforme shkembimi e 1 mundesi per te gjitha ne per tu frymezuar dhe mos biem ne gabime! Te pakten per veshjet! Te diele te kendshme te gjithave!

  ReplyDelete
 5. Une e shkurter jam ama kam nje fund maxi dress .... nese quhen edhe fundet keshtu :)) qe e mbaj qe ne 2008 dhe eshte veshja me e rehatshme qe kam.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mund te quhen vetem MAXI besoj (ose maxi skirt) nejse me frymezove nje veshje tjeter me kete maxi SKIRTIN sepse realisht me ne mode jane maxi skirts se maxi dresses :)

   Delete

Total Pageviews