Friday, May 25, 2012

Dress to Impress

Ideja ime e te berit pershtypje mesa duket do mbetet thjeshte dhe paster :)

Perdor nje ngjyre nje detaj nje kontrast apo nje element  qe do te terheqesh vemendjen dhe kaq mjafton.
Per mua do ishte Nje spile,nje kapje flokesh ndryshe,nje kepuce me take e vecante nje cante nje rrip.
Mendojeni mire a nuk mjafton fare pak qe te jesh SPECIAL,madje ka disa persona qe bien ne sy dhe pa bere asgje.Pikerisht kur deshiron te "godasesh" dhe perpiqesh shume eshte thuajse e sigurte qe ne fund nuk je as vete e kenaqur sepse gjerat e sforcuara nuk mund te jene IN dhe ndihen sado qe te mundohesh ta fshehesh qe veshja eshte e mundimshme.

Per personat qe nuk ju vjen natyrshem kjo thjesht dhe paster qe une vete sugjeroj FORT mundohuni zgjidhni vetem nje Trend psh:
-Nje fustan i bardhe i gjate i shkurter i ka thene te gjitha mjafton nje lule apo aksesor ne koke dhe je Ok si me sheshka si me taka.
-Nje fustan i zi i shkurter me nje spile nje grim adeguat dhe je ok
-Tantella Jo me lule Jo me spila Jo me rripa apo ku di une eshte vete e ngarkuar mjafton
-Ngjyrat per sivjet tolerohen sido t'i miksoni boll mos te vrasin syrin.
Nese nuk jeni te bindur te shtoni dicka ne veshje mos e shtoni.

Ne te dalat mbasdite apo ne darke takat besoj jane kusht nese ju pret makina poshte shtepise,ne te kundert dhe me sheshka jeni mese Ok ,boll te dilni dhe te defreheni :)
Dhe sheshkat zgjidhini sa me te thjeshta (dhe jo te zeza aman vetem nese kane ndonje fjongo me ngjyre tjeter ) Dhe c'me kane pare syte  sheshka me corape te holla te zeza o zooot i madh!!! Evitojeni ka corape ngjyre mishi te padukshme se mund te jete e tepert te thuhet me 50 All :)

 Une personalisht jam kunder tonit ne te perditshmen tuaj dhe do isha PRO vetem nese evenimenti eshte i rendesishem apo nese do shkrepni ndonje foto gjate festes.
Ne te shumten e rasteve per foto mendoj se toni eshte i nevojshem.
Dhe kete dua ta theksoj fort MESHKUJT nuk e durojne tonin!!!!
Kini Miresine qe para se te flini (me ose pa mashkullin tuaj kjo s'ka rendesi) te pastroni mire fytyren sepse mund te duket absurde po ka shume femra qe flene me grim per mua eshte e Papranueshme.

Kaq per sot.3 comments:

 1. Te kam zili per takat, japin shume finese femres. Megjithate, une ndjehem me mire me sheshka (kepuce balerine apo me lidhese), dhe takat i mbaj per ne darke ose ndonje event me te rendesishem.
  Your dress is beautiful!

  ReplyDelete
 2. Do doja vertet qe blogu yt te lexohej shume dhe jo vetem kaq, do doja te zbatoheshin sepse te gjitha keshillat e tua jane mese te vlefshme.....nuk arrij ta kuptoj akoma pse ka ca femra qe I pelqen te behen si pema e vitit te ri :)

  ReplyDelete
 3. Ne fakt, ka edhe nje gje qe vlen te permendet, se sa shije ka syri nje femre per ta kapur nje fustan te tille ne 500 fustane qe ka nje dyqan, site etj
  Cka dua te them ka lidhje me shijen tende e te selectuarit te gjerave prandaj bejne mire te te ndjekin include me....

  ReplyDelete

Total Pageviews