Wednesday, May 23, 2012

Keep it Floral

Mqse dje ju beme sugjerimin e Floral Dresses ,sot serish u binda qe asnje s'ma ve veshin :)

Po mesa duket do dyyyyyyyyzohem dhe do bashkebisedoj me veten time e cila me degjon  e me respekton ne maksimum :) dhe kjo vetja ime nxorri nga rafti nje Floral dress dhe e veshi ne nje dite me shi si e sotmja.

Keshillat i dhashe dje sot po ju postoj zbatimin.Please vini re kete palosjen e rripit ne mes pasi eshte fantastike sh e kendshme nese ai rripi i gjate s'gjen vendin e duhur dhe tundet sa here ecen.Nese e vini kete rrip mbi nje Cardigan te gjate eshte perfect.
Mqse i premtova bashkepuntoreve ne KRIM sot qe do i permendja ne Blog po e bej.
Sot nuk kisha nje fotografe te dedikuar por kisha 3 dhe ne keto raste rezultati kuptohet :)
Keto zonjushat te siperpermendurat u zine e u theren me njera tjetren ta mbanin aparatin automatik apo manual me Iso 400 apo 3200 me shkrepje cdo 4 sec apo 16 sec apo 4 shkrepje ne sekonde dhe pasi bene 100 prova te Fokusit dhe kishin fokusuar vetem deshte (shumesi i dashit :) e lokalit e zgjaten aq shume sa dhe Aparatim IM kerkonte RIATDHESIM :)

Gjithsesi faleminderit se bera nje figure prej VIP-i ne lokal aq sa dhe kamarieri mendoi se kushedi kush isha dhe me kete rast kerkoi te fotografohej dhe ai me mua :)

PS. Mos pyesni per fokusin se keto cupat po bejne KURS per kete!!!


9 comments:

 1. Ylli fotot jane te mrekullueshme po ajo e para duket sikur ka dale nga Hollywoodi. Me vjen keq qe une s'arrij dot keto rezultate me ate cybershotin tim! Gjithesesi s'duhet te fusesh te gjithe ne 1 kusi!!!!

  ReplyDelete
 2. Ne kete dite me shi e vetmja lule qe celi do kesh qene ti :)))
  Tani persa I perket keshillave te tua nuk mendoj qe te shkojne totalisht dem edhe pse absolutisht ka goxha rrjedhje rruges dhe kjo per faktin qe gabimi nis qe ne perceptim....sepse ti kur thua floral dress (cfaredolloji) harron te thuash modelin sepse ti kete e ke gia te krijuar ne mendjen tende....epo duhet ta thuash :)) edhe kur thua maxi dress le shume gjera pa thene (sepse ndoshta nuk e di as qe ekzistojne, psh maxi floral xixa dress)....apo kur keshillon veshje me ngjyra te peraferta....do doja shume te mund t'ju postoja foton e njeres se si e ka kuptuar kete tendencen e fundit(roze neon me roze e celet me roze e mbyllur me nje lloj tjeter roze wtf)....do vazhdoja dhe me po po pertokam te shkruaj se jam dhe me cel....ideja ishte qe pervec keshillave te tua te vlefshme te na ndihmoje dhe me ca DON'T :)))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Estera ti rrofsh per komentin e vlefshem, gjithe cfare ke thene do merret parasysh.Ama me don't-sat duhet te jem sh e kujdesshme se lendojme shume zemra :)

   Delete
 3. hahahahah ky ta kete per nder qe ka dale me ty ne foto :) hhahahahah
  Fustani yll, gjithe stili jot padyshim <3

  ReplyDelete
 4. o estel me shkrive, duke qene se isha nje prej atyre qe u zura hahahahahah......gjithsesi fotot skane dale keq:)))

  ReplyDelete
 5. Fotot paskan dal shume bukur ..sidomos fotoja me kamarierierin ..dhe shikimi i atij burrit mbrapa priceless ...Fustani shume i bukur dhe ideja e rrypit me pelqen shume ...

  ReplyDelete
 6. kamarieri do kete thene ...te bej nje foto me Scarlet:)))

  ReplyDelete
 7. Po i le elozhet per postimet e tjera e mendoj se duhet te shpreh nje kritike timen ...Personalisht nuk me pelqen lidhja e rripit. Me kujton vec... gishtin e mesit

  ReplyDelete
  Replies
  1. Soleil ...shikoje ndryshe eshte hot!!!

   Delete

Total Pageviews