Tuesday, November 19, 2013

Knit Love

Kush do e kish besuar qe ata  femijet qe nuk i kapje dot neper divanet 7 mije leksh qe leshonin tallash sa here uleshe, vetem te mos vishnin nje jelek leshi  pasi vertet ishin te urryeshem sikur kishe veshur zympare SOT jane ata qe i japin nje mundesi tjeter trikos se leshit.

Une qe deri para 2 vitesh cdo triko leshi automatikisht e klasifikoja si fshatareske te panevojshme te shemtuar te papranueshme sot e gjej veten ta kerkoj ta enderroj ta deshiroj dhe ne fund ta blej pa hezituar.
Nuk e di ku me zuri magjia po realisht mendoj qe ky eshte pushteti i modes, te magjeps aq shume sa cdo dite mund te biesh ne dashuri  me dicka te re,apo une qe e kam zemren e dobet.
Ndaj cdo topth blu leshi tashme ishte nje cope arti me vete cdo gershet mbante nje thurje te embel e te dashur endrrash,e si mund te vije ngjyra mbreterore ndryshe pervecse me windowpane print.Kepucet e reja blu qe ju shtuan rradhes se kepuceve duket qe vetem plotesojne figuren e leshit (I mean te mrekullueshme te trikos se leshit)
Pse te zgjatem kot une e adhuroj kete veshje.

6 comments:

 1. Vertet ke bere nje kombinim fantastik! Me pelqen shume!

  ReplyDelete
 2. Estelaaa dua edhe un nje pale kepuca keshtujaa, veshje fantastike, ide e mire x te copiuar.
  xoxo lulu.

  ReplyDelete
 3. My dream shoes...kam nje jete qe po i kerkoj...dhe kete trikon e leshit e kisha pare me nje ngjyre tjeter por royal blue qenka yll.
  Veshja shume bukur nuk kam cte them!Po na ben edhe ne ti dashurojme pulovrat e leshit,dhe jane fantastike per mua sidomos qe vdes se ftohti ne dimer.

  ReplyDelete
 4. kjo veshje eshte e denje per headquarters e punedhenesit tend ne Viene, e ke harxhuar kot ne Etc. lovely shoes, knitwear and skirt

  ReplyDelete

Total Pageviews