Monday, November 11, 2013

Winter White & Boyfriend

A e dinit qe nje rregull qe eshte ndjekur shume gjate  dhe pa nje shpjegim korrekt pas ka qene Don't Wear White after Labor Day apo thene shqip s'duhet veshur e bardha pas kthimit ne pune pas te henes se pare te shtatorit.A e dini se ajo qe e theu kete rregull ka qene vete Chanel (sigurisht qe s'ka qene e para) por ishte ajo qe arriti ta shfuqizoje si rregull te pashkruar.Ishte Chanel ajo qe e coi femren ne nje dimension komplet tjeter duke i ofruar liri ne zgjedhje dhe duke shperfillur cdo paragjykim dhe duke sfiduar cdo mendesi.

Ndaj dhe statusi i te dieles  mbi temen "Si duhet te vishemi sic na pelqen ne apo si ti pelqejme te tjereve?" ishte frymezuar nga ajo, te cilin po e ndaj dhe me ju ne blog.
Njeriu mund te vishet sic do vete nese nuk i behet vone si mendojne te tjeret se duhet. Por keta njerez jane te rralle dhe jo gjithnje te pelqyeshem. Jane ata qe krijojne stilin dhe "udheheqin" shijet.


5 comments:

 1. Jam plotesisht dakord! Njeriu vishet sic do!

  ReplyDelete
 2. Sa i ngjan te emes ky bebi... sorry se dola jashte teme... ti si gjithmone yll !

  ReplyDelete
 3. pa dyshim qe sic duam vete...por pa harruar te respektojme edhe kontekstin ne te cilin ndodhemi, perndryshe do rezultojme thjesht qesharake

  ReplyDelete
 4. C'po ndodh ketu? Kthehem pas ca muajsh ne kete blog e se bashku me protestat ekologjike ... Goca i paska prere floket. Oh, the shock! A nuk duhej bere kjo me nje si tip Poll, ku lexuesit te votojne: Po, Jo, Ndoshta, bile te jepet dhe opsioni i halfway-cut. :)

  On a serious note, me pelqyen fotot me bebin. Kjo eshte c'eshte, kombino te bardhe-me-tjeter-te bardhe dhe ja ''ngjyrimi'' perfekt; Sh. Bukur Esi, you got a great taste in clothes, & all things fashion!

  ReplyDelete
 5. Per mua ke bere shume mire qe i ke prere, te kane dhene nje lloj pamje me te re. Dhe une qe te mbaj mend ne tirane edhe me te vogel, vajze adoleshente dmth mund te te them qe tani me pelqen me shume, duket qe je pjekur ne mendim e cila shfaqet me pas edhe ne lookun tend. Urime shume e kendshme edhe e fresket.

  ReplyDelete

Total Pageviews