Thursday, July 3, 2014

White Shirt

E dini pse artikulli me i domosdoshem ne garderobe eshte kemisha e bardhe?
Sepse ajo s'eshte kurre ne mode,per te mos ikur kurre nga moda.
Dhe ti mundesh qe me kete artikull te sjellesh shume stile vetem duke zberthyer nje kopse apo duke e mberthyer,vetem duke e lene kemishen rremujshem jashte pao duke e futur brenda,vetem duke e shtrire jaken apo duke e ngritur,vetem duke perthyer menget apo duke mos i perthyer.
Une zgjodha qe sot ta zberthej te ngre jaken dhe te perthyej menget ne kujtim te nje ikone te pavdekshme si Marilyn di per te vertetuar qe stili i mire nukvdes kurre sado qe te shkojne vitet.
Me fundin floral ne ngjyren korale vendosa ta sjell me kepucet e Zaras qe tashme i gjeni ne sales ne TEG qe vijne ne nje kombinim te permbajtur e chic me syzet e canten e zeze.


6 comments:

 1. Ckemisha moj estel, thuaj fundi qenka yll, sa sh po me plq, ku e ke bler ? I kujt esht?
  floket make up yllllllll.
  Xo xo lulu.

  ReplyDelete
 2. Estele, me pelqen shume stili yt! Kemben pse nuk e ke 38? :(

  ReplyDelete
 3. Se pse me duket qe kete kemishen ia ke "vjedhur" te dashurit

  ReplyDelete
 4. kesaj rradhe eshte e imja eshte e njejta kemishe qe eshte perdorur ketu http://sharminstyle.blogspot.com/2014/04/spring-coats.html?m=1 por pjesa interesante eshte qe eshte trajtuar krejt ndryshe.

  ReplyDelete
 5. Ky look me pelqen jashte mase. Jam e nje mendimi me ty: kemisha e bardhe eshte nje evergreen, nuk del asnjehere jashte mode. Perfekt edhe kombinimi i kepuceve me canten dhe syzet.

  Eni
  http://eniwherefashion.blogspot.it/

  ReplyDelete

Total Pageviews