Sunday, May 15, 2016

Squared Toe Flats

Ndonjehere per te arritur ate qe do duhet edhe te genjesh,mbi te gjitha ata qe nuk te kuptojne dhe qe kane ne dore "fatin" tend.
Si ne rastin konkret kolegja ,po ajo e kartes se kreditit. Si mund t'ja shpjegoja asaj me fjale te thjeshta se kepucet e plakave ato me te cuditshmet me shpifaraket jane ne mode?!
Si mund ti thoja qe maja katrore dhe nje take katrore e dale jashte jane fundi i botes?!
Si mund te me kuptonte ajo mua?! Sapo pashe keto CK online e dija qe do ishin te miat edhe pse jo tamam numri im... do thoni ju dhe kete e ke bereeeee?!!!
Po numrat jane thjesht numra lol
E si mund te me kuptonte mua ajo qe i doja aq shume pavarsisht numrit ndaj menyra e vetme qe te mi merrte ishte ... ta genjeja.Dhe nga momenti qe do thoja genjeshtren e derisa te realizohej blerja nuk duhet te kalonin me shume se 5 minuta pasi pas 5 minutash genjeshtra ime do dilte ne shesh.
E tani po jua shpjegoj me 2 fjale.I them koleges qe kepucet i donte nje kolege tjeter per te jemen mqse ajo nuk ndodhej ne zyre.Pas 5 minutash kolegia do kthehej ndaj duhet te isha shume bindese dhe e ftohte.
Blerja u realizua dhe une fitova dhe vazdhova jeten... Pastaj kuptohet u kthye te cilen une kisha harruar ta njoftoja qe kishte blere nje pale kepuce per te jemen.
Dhe kur kolegia e kartes morei vesh qe kolegia tjeter nuk kishte porositur asgje qe jane per mua se jane ne mode por ju nuk do me besonit.
Ato te dyja me dhane te drejte nuk do mi kishin blere kurre dhe nuk e besonin dot qe mund te jene ne mode...
No comments:

Post a Comment

Total Pageviews