Tuesday, May 31, 2016

Mushrooms by SAVAGE

Rregulli numer 1 kur je e ftuar ne nje fashion show eshte te shkosh ne orar!
Pikerisht sepse ti nuk humb pjesen para sfilates fotot me drite dhe vendin me te mire per te vezhguar sfilaten,padyshim dhe shijimin e prurjeve te reja ne pasarele.
Dhe te marresh pjese ne sfilata pas 8 orarshit te punes eshte nje sfide me vete! Njeriu duhet te jete kreativ dhe te gjej elementin qe te beje te mendoje qe je impenjuar dhe me nje veshje te thejshte si total black me ruffles shirt.E ne rastin tim eshte momenti qe vemendjen ta kene floket sigurisht dhe aksesoret,e sa here ti tenton te sjellesh dicka te guximshme ke rrezikun me vete te ngjash me ndonje perzonazh kartonash por who cares Fashion must be Fun right?!

Te ndalojme te koleksioni i Bores! Nuk me duhet te zgjedh fjalet pasi vertet ishte nje koleksion shume i mire.Ne linje me ngjyren e vitit Rose Quartz dhe Serenity edhe Savage solli gjithe nuancat e rozes ne nje koleksion sa romantin e te pafajshem aq dhe fatal e seksi.
Vajzat me nje model flokesh prej Lolite dhe nje makeup avangard sollen sa freskine e moshes aq dhe vendosmerine e nje femre sensuale te vetedijshme per ate qe ka.
Une e shijova pafund dhe me vjen mire qe krijimi ne Shqiperi vazhdon te marri fryme duke sjelle evente te mira dhe koleksione qe se fundmi sic na njoftoi dhe stilistja do mundesohen edhe ne siten e saj online

I urojme suksese pafund.


1 comment:

  1. Bukur, sakte, pa gabime ..... floket ketu nje yll i vertet :)

    ReplyDelete

Total Pageviews