Thursday, May 29, 2014

Birkens

Nderkohe qe zgjedhim te jemi sa me ne forme gjate gjithe javes,duket se fundjava eshte totalisht e dedikuar per komfortin.
E nese pastaj te duhet te jesh me femijet e femrat e familjes por dhe me shoqen e ngushte blogere atehere mendoj se te lejohet dhe ta ekzagjerosh pak.

E nese po mendoni se ekzagjerimi  ka ne pakete  pende ne koke apo taka 15 pondeshe gaboheni.Edhe pse tani qe e mendoj efekti duket te jete i njejte :)edhe kur shikojne produktin ne fjale...
                                                                   Birkens
Behet fjale per shapkat apo sandalet e famshme Birkenstocks te cilat ne kete post jane zgjedhje e vajzes sime te vogel Sharmin  e te njejten gje duket se ka  zgjedhe  dhe kunata ime.
Sandale ne fakt te cilesuara si te shemtuara per njerez me probleme shendetsore e mentale duket te jene produkti me i lancuar i momentit i cili ofron nje komoditet qe ben kompromis me pamjen madje i jep dhe notat e duhura te te qenit ndryshe.
Boyfriend jeans dhe bluzat Oversized duket te jene zgjedhja me e natyrshme nderkohe qe je ne kerkim te komfortit apo shperfilljes totale.
Edhe pse nuk do isha e sigurte fort per kete te fundit :)

Fotot edhe pse jo fort te realizuara mire mendoj se transmetojne mjaftueshem natyren e "blogbereve" fjala me e fundit qe shpiku im ate per pasionin tone :)

Black vs White

Shiko AMI keto jane Birkenstocks-at qe na shurdhuan veshet gjithe dreken
Kam dhe une te shpia
Po mua seshte se me pelqejne shume

Une i porosita ne Angli :)
Dhe mezi prita derisa erdhen

Une jam te allstars-at akoma sepse halles time si pelqejne shume
Balerina Birkens Plimsolls 
Blogbere attitude
Real feelings
Si mund te mos kisha gersheta une me mam Estelen
Blogbere attitude again
Roza -rozina
Celin trendafila

Red Sandals Ombre Dress jam veshur bukur?
A s'eshte budallaqe ?!... Po po eshte  :)
Miss her so much


5 comments:

 1. When you feel so comfort with the beloved people surrounding you as comfy as wearing a pair of BIRKENS(or Ballerinas)!!!!!

  ReplyDelete
 2. I'd go for it!Sharmin sec me krijon pershtypjen qe do behet nje alamet Trend setter soon!

  ReplyDelete
 3. Gjithmone e fresket dhe elegante !

  ReplyDelete
 4. O sa post i bukur!
  Une i bleva nje pale birkens vjet per plazh - paskam qene ne "tren" pa dashje ;)

  ReplyDelete

Total Pageviews