Friday, May 30, 2014

Tweed Dress

Karl dora vete nuk hoqi dore nga cerkat ne koleksionin e fundit per Chanel ndaj fustanet me cerka nuk do jene jashte "thesit" as per sezonin qe vjen .
E meqenese u freskua koha por dhe meqenese cerkave te mia ende s'u kisha ardhe rradha mendoj se sot ishte dita perfekte per nje fustan pak te plote ne material por dhe interesant qe te mund te vishej me wedge sandals duke qendruar i sigurte mes nje moti totalisht te pasigurte:)
Prerja kove e lehte dhe gjatesia mbi gju duket se e diktonin modelin e flokeve me gersheta :) dhe te kuqin pak dramtik duke sjelle keshtu nje look sa feminor aq dhe te sofistikuar.
Ju kerkoj ndjese me kembet e mia te bardha e te trasha po keto me qelluan ne shtepi :D
 
 4 comments:

 1. You look fresh and beautiful...reminds me of Lolita.. :)

  ReplyDelete
 2. ooooooo Estel me ke kenaq syte :) Cdo gje perfekte, por do vecoja syzet ta shtojne shume embelsine dhe sidomos ne kombinim me te kuqin e buzeve !

  ReplyDelete
 3. Boll u ankove per kembet.. U are beautiful u got style and a lot of sense of humour😊

  ReplyDelete
 4. Kombinim perfekt ! I pershtatshem per kohen dhe per vendin ! Kepucet jane To die for !

  ReplyDelete

Total Pageviews