Wednesday, June 18, 2014

Culottes

E kush e kish menduar qe nder te tjeraaaa,do ktheheshin serish ne mode edhe ato...Fund-Pantallonat trecerekshe. Padyshim qe si cdo gje tjeter qe ben xhiron ne vite dhe rikthehet serish per te qendruar apo thjesht per t'ja bere "tah" s'mund te mbetej jashte ciklit edhe ky lloj pantalloni.
Sapo i pane ne zyren time thuajse te gjitha paten nostalgji per kete artikull duke kujtuar secila nje moment kur I kish mbajtur te tilla. Dhe vijne thuajse njesoj ne motive pizhamash dhe me gjatesi mbi kyc nuk mund ti themi jo. Si gjithe artikujt e tjere edhe keto duken me mire ne femra te gjata e te holla ndaj stop te gjitha atyre qe po e mendojne. Fashion ka te beje me lejimin guximin dhe jo me privimin apo mohimin ndaj kurre mos thuaj kurre.
Une e provova.
Zgjodha bluze roze e vjeter pasi e bardha do e bente shume obvious dhe sport ndaj branaveket kete here duhet te ishin klas taka te bardha me gjysmen pas natyrale duket se e cojne veshjen ne nje tjeter nivel. Pastaj me syzet  Jimmy Choo dhe vethet DIOR dhe paturret e gjyshit do dukeshin cool...

3 comments:

  1. Shumë e freskët Estela, komplimenta!

    ReplyDelete
  2. o zot sa qesh gjitmon me postimet e tua,jan gjeja e pare e perditshme qe shoh sapo ulem ne laptop,edhe para emaileve.je sh cool

    ReplyDelete
  3. Buuuukuuur veshja yll, po floket me pelqejne shuuum tani duken super 😍

    ReplyDelete

Total Pageviews