Thursday, June 12, 2014

10 Years Raiffeisen


10 Vjetori i Raiffeisen duhet te ishte shume i vecante dhe ashtu ishte konceptuar.Nje dite e mbushur me aktivitete lojra spektakel ku festa ishte e pranishme ne cdo moment.
Bluzat e verdha te  paragjykuara fillimisht ishin vertet gjeja me e bukur e festes nje simbol qe te bashkonte dhe ti ndiheshe pjese e nje komuniteti. Ashtu pa kuptuar duke numeruar vitet ne kete banke ti kupton qe ke dhene e marre prej saj shume ne 8 vjet.
Nje organizim per tu pergezuar qe filloi ne oren 4 per te vazhduar deri ne 2 pas mesnate ku gjithkush mund te zgjidhte  cfare te ndiqte e te mos merzitej per asnje cast ,kende te ndryshme qe ofronin aktivitete te ndryshme ishin pjese e skaletes nje spektakel me numra interesante dhe nje juri po aq interesante.Ah s'mund te le pa permendur udhetimin me autobuz e furgone drejt qytetit te Durresit i cili na kish munguar qe prej viteve te gjimnazit I cili dhe ai kishte surprizat e tij.
Edhe pse te gjithe i kishim marre masat per tu nderruar mbi 2 here :) duket se bluzat e verdha ishin kryefjala ne kete aktivitet.Prania e stafit nga gjithe rrethet e beri akoma me interesante festen pasi aty kuptoje qe ishim vertet shume.
Kolazhi I fotove flet vete edhe pse nen sindromen e selfie-ve me gjuhen jashte e gishtat lart.
Festat me veshje sport casual me te sheshta jane padyshim me inspiruese ndaj I tille pritej dhe outfiti im.
Shpresoj tju pelqeje.


2 comments:

  1. ku eshte e verdha jte Estela? se me te bardhen e dime qe shkelqen :)

    ReplyDelete
  2. jeni staf shume simpatik :)
    nice journey!

    ReplyDelete

Total Pageviews