Friday, November 14, 2014

Pointed Loafers

Ja me ne fund nje artikull qe mua sheshkat mi kthen ne dashuri,uroj te mos me degjoje ime bije qe se fundmi me ka krijuar dhe kenge :) por per kengen ndoshta do flasim ne nje post tjeter.
Ju e keni ndjere fiksimin tim me pointed heels te cilat kohe pas kohe kane plotesuar koleksionin e gjithe ngjyrave,ashtu sic dini dhe qe dhe nuk kam ndonje terheqje te madhe per sheshkat.
Por ja qe jeta s'kalohet maje takave dhe perditshmeria te ben te kerkosh dhe sheshken ideale,e cila per fatin tone te keq qellon te jete e ndryshme vit pas viti.
Por per fatin tim kete vit edhe sheshkat duhet te jene me maje ,e nese jane dhe prerje burrash apo loafers atehere kam faj une qe i quaj dashuri.
Lustrafin ... aq me mire me ate taken pak jashte dheeee me ndonje metal ne taken e sheshte atehere ato vertet kthehen ne nje objekt adhurimi.
Vijne ne versionin gri e erret me pantallona si paturre me golfin gri ombre (po ai me qime lepuri per te cilin do i shisja dhe shpirtin shejtanit ) dhe me kapele stil ushtarak (per te cilen mblodha dhe qindarkat e fundit vetem ta blija per kete post) per te sjelle nje imazh sa mashkullor aq dhe komod e trendy.
Syzet Marc by Marc Jacobs jane nje alternative shume e mire pasi rrine mire me gjithe stilet.
Ju si mendoni?1 comment:

Total Pageviews