Tuesday, September 11, 2012

WHITE Shoes

Nuk e di sa nga ju kane nje pale kepuce te bardha ne dollap sot,por di me siguri qe shumica prej nesh mban mend nje pale te tilla kur kemi qene te vogla ne dollapin e shtepise e sigurisht qe ishin te mamit.
Une i mbaj mend si tani me take te bardhe pak te trashe, e maje as rrumbullake as katrore, e ndoshta dhe me nje togez me gura siper  llustrafin qe mendoj i kemi provuar mijera here une dhe motra ime.
Edhe tani qe shkruaj me dalin para syve, e duke u rritur kuptohet qe refuzon cdo gje te mamit flas per adoleshencen,se mami nuk merr vesh fundja :)Sot i rikthehemi me nostalgji cdo gjeje te kaluar e arrijme ta interpretojme ndryshe duke kthyer koken pas e duke i ruajtur vlerat.
Look-u i sotem i dedikohet totalisht Asaj e gjithe mamave te botes qe vetem te bardha mund te jene :)

11 comments:

 1. ishe ne dyqanin tim sot dhe me pelqeve shume si ishe veshur dhe kombinuar.komplimente

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ledina nese po flet per dyqanin e cantave,duhet te te them qe te gjitha me kane dale dhe ne enderr aq te bukura sa ishin. Te pershendes.Estela.

   Delete
  2. Me behet sh qejfi qe te kane pelqyer.te pershendes

   Delete
  3. Me behet sh qejfi qe te kane pelqyer.te pershendes

   Delete
  4. Me behet sh qejfi qe te kane pelqyer.te pershendes

   Delete
 2. shume bukur sharmin:))))) me pelqen shume kombinimi qe ke bere, kam vene re qe shume nuk i preferojne kepucet e bardha, por une i qendroj idese qe po ti veshesh mire duken mire, fundja si cdo gje :))))

  ReplyDelete
 3. Sharmin, ky postimi i sotem per mua mbetet me i bukuri nga te gjithe qe ke shkruajtur. Ndoshta per faktin se ishte shume i ndjere, ndoshta per faktin se cdo germe qe lexoja ju perfytyroja ju te dyjave dhe njekohesisht edhe veten time, por mbi te gjitha perfytyroja dhe ende e adhuroj dashurine dhe durimin qe kane patur e kane nenat tona!!! Te lumte!

  ReplyDelete
 4. fotot , veshja, modelja sh bukur...por edhe fotografit duhet ti jepen meritat e veta.:) S

  ReplyDelete
 5. Wearing mom's shoes was my favourite game ever. I can still let her pick things for me 'cause she's got a unique taste.
  I 'd suggest you wore a shorter skirt, but nice overall anyway.

  ReplyDelete
 6. Ky stil eshte vertet shume i dashur:-)
  Bravo, na e ke percjell shume bukur!

  ReplyDelete
 7. Canta dhe bluzja shume cute. Fundi mbase pak i gjate per guston time, por ty te shkon goxha mire. hugs Eni

  ReplyDelete

Total Pageviews