Tuesday, September 18, 2012

Proud of ...

Pershendetje,

seti i fotove me poshte me kujton here pas here sa me fat jam dhe ndaj e titullova Proud of...por sigurisht nuk do flas per kete.
Do doja nga ju nje mendim nese i doni te publikuara markat e veshjeve dhe pse qellimi i blogut nuk ishte ai to SHOW but to Inspire and to Help.Gjithsesi nese ju mendoni se duhet,pls lini nje koment dhe une mund t'i update per ju postet.
Dhe nese ndonjera prej jush arrin te njohe fustanin atehere vertet PO ME NDIQNI :)

Fotot serish jane realizuar nga Soela Zani dhe s'mund te rri pa ndare me ju historine per fotot me poshte.Pasi u mrekullova me arredimin e shtepise u gjenda ne dhomen  gjumit ku ishte nje krevat me koke hekuri dhe nje komodine e gjate venge:) Ngjyra e erret e murit ish ajo qe nevojitej per te kompletuar pikturen dhe nese dhe macoku apo "APE MAJA" beheshin pjese e shkrepjes atehere besoj arrihej ajo qe donim.
Por kete ju mbetet ta gjykoni nese kemi bere pune te mire apo jo, une kam marre persiper t'ju ngre sadopak humorin me historine e realizimit ...ne dhomen e gjumit.
Pasi e shkulem krevatin nga vendi morem komodinen dhe e vume perballe me driten,sigurisht dhe nje lipstick "Maybelline" shpejt e shpejt dhe nje karrige per tu ngjitur se s'mund te ishte ndryshe dhe Shkrap u realizua.
Por meqe fotografja jone eshte shume e ngarkuar dhe ka dhe partnerin te te njejtit profesion kaloi nje muaj dhe ne shtepine e tyre,qe ajo vete me kish ftuar hahaha gjen nje lipstick ne dhomen e gjumit..."Maybelline".
E meqenese shkulja e krevatit e ngjitja mbi komodine duhet te mbeteshin sekret e te mos e merrte vesh bashkeshorti (shpresoj mos te lexoje blogun) Soela mendoi ke mund te kete futur lummadhi ne dhomen e gjumit...duke harruar qe protagonistja ishte ajo vete :)
Dress Lavishalice here

22 comments:

 1. Komplimente Estela, foto jo vetem te bukura por edhe te guximshme do te thoja mbi ate komo goxha te larte. Ne fakt per mua me shume se sa markat do te ishte nje nder i madh nese do te me sugjeroje disa dyqane ku mund te gjenden veshje te ketij stili pasi si me dy femije te vegjel nuk kam shume kohe per te eksloruar dhe do te doja te kisha disa dyqane ku te jem e sigurte qe mund te gjej dicka nese shkoj(Psh pantallonat chino ne nje shkrim te herhem do ti kisha blere pa e menduar dy here )
  E ndoshta dhe nje sugjerim per femije se sado bukur te vishemi vete po nuk patem dhe femiun te veshur bukur ne krah..
  Faleminderit

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nuk kam nje dyqan te preferuar,ama kur me pelqen blej pergjithsisht Mango Koton dhe Zara e HM nuk me lene indiferent,gjithmone gjej dicka per te perditshmen.
   Me shume blej online asos,newlook,dorothyperkins,romwe,chickwish,lavishalice(fustani i postit).
   Per femijet vetem M&S sjell ne shqiperi qe ka cmime te perballueshme,dhe Okaidi e Prenatal.Ka dhe nje dyqan perballe juridikut Kids House qe gjen gjithmone apo H&M te 21 vetem kur vjen furnizimi gjen.
   Flm.

   Delete
 2. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 3. Veshtire qe dikush te jete edhe i bukur edhe i zgjuar edhe me shije.... ne thone me mire te dish apo te kesh..... ti i ke te dyja :))))))

  ReplyDelete
 4. shume shume bukur :))))))) me ke gozhduar me blogun tende

  ReplyDelete
 5. Beautiful just like a perfect Stepford wife :)

  ReplyDelete
 6. Me pelqen shume e verdha keto kohet e fundit. Me mungojne nje pale kepuce dhe keto te tuat jane shume te lezetshme. taka e perballueshme dhe duken te rehatshme.me pelqen edhe ngjyra e murit. nuk e di ne mund te shkoje per ne dhome ndenje me perde gri kend te zi dhe etazher te bardhe. ma jep nje ide, ose pyet Soelen :).
  dhe e fundit... kush eshte frenki balla qe te ka shkruar siper meje? e njeh gje? hugs eni

  ReplyDelete
  Replies
  1. E verdha?! Deshe të thuash shpresoj "mustardë"! Mustarda po, ajo është e qeshur (ndryshe nga e verdha, që duket sikur zgërdhihet) dhe në harmoni të plotë me të është edhe lulja në turkezë (ose gurkali). Ka aq perfeksion në çdo detaj, sa po ta quash mustardën: të verdhë, mund t'i thuash pa frikë vengesë: kafe dhe blusë: jeshile! në fakt jam një daltonik i lindur, por jam laparosur aq shesh me mustardën e sufllaqeve, sa e njoh më mirë se ngjyrat e flamurit :-)

   Delete
  2. efku na kishe munguar :)

   Delete
  3. Jo nuk e njoh Frenkin.Estela.

   Delete
  4. This comment has been removed by the author.

   Delete
 7. se harrova fare, shkruaji edhe markat, kulure e pergjitshme eshte. nje ide me shume :) eni

  ReplyDelete
 8. Faleminderit per komentet tuaja,me motivoni te vazhdoj me tej.

  ReplyDelete
 9. Me sa di une Estele,te permendesh firmat e nohura nuk ka ndonje gje, ne rast se blogun e ke gratis pra pa nxjerre perfitime me Google adsense.Kur fut kete aplikacion atehere google ta kontrollon profilin si ne kohen e Hitlerit ahaaaa, ta shkund nga te gjitha anet. E para dhe e dyta fustanin e verdhe e ke veshur kur ke pozuar ne nje si dritare burgu, :-))) Nuk i mbaj mend titujt por per memorie fografike s'ma merr njeri :-))) Te falenderoj!
  P.S per mua je ne punen tende shume profesionale ne blog, afer nivelit te Carla Gozzi-t pra fantastike dhe kete nuk te them per te bere qejfin. :-)))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Prit nga t'ja nis nga Faleminderit si fillim per krahasimin edhe pse mendoj se kam shuuume rruge deri atje.E dyta me vjen keq po fustani eshte veshur per here te pare nga une dhe ishte i Postit Kristitulla dmth i modeles qe me coi ne depresion :) dhe e treta me e rendesishmja What have i done!!! une sapo shtova ate feature-n Google Adsense Nuk duhet ta kisha bere po me thua ?!!!
   Mua ma referuan qe te perfitosh nga kjo?!!!

   Delete
  2. Jo absolutisht mire ke bere... vetem se problemi eshte qe e ke blogun ne shqip dhe gjuha shqipe eshte nje gjuhe qe nuk suportohet ende nga google. Duhet te hapesh nje blog tjeter me te njejten adrese te ketij qe ke dhe te shkruash ne anglisht te gjitha keto qe ke ne shqip. Pastaj ata shohin nese i ke te vjedhura ne rrjet apo te tuat, dhe pastaj ndoshta por nuk besoj shume se ka ndonje problem te madh per emrat e firmave. Problemi i vertete qendron tek gjuha. Qe te merret parasysh profili duhet te kesh mbi 60 post ne anglishte te rrjedhshme. Ka cik pune puna por jo per fajin tend e timin, por atyre grave shqiptare qe kane abuzuar duke vjedhur nga te kater anet e netit. Per fustanin klikova tek artikulli dhe ke nje foto pak te turbullt me fustan te verdhe, mendova se e kisha pare diku, :-)))

   Delete
  3. http://www.skande.com/google-penguin-201205.html Ku artikull eshte ne italisht por te shpjegon shume mire se pse tregohen kaq jotolerante ata te google me ne te rinjte qe nuk kopjojme :-))))

   Delete
  4. Uau cfare memorie kishte vertet nje dritare burgu vetem se nuk jam UNE aty :)

   Delete
 10. te ndjek prej pak kohesh,por besoj se do te ndjek edhe per shume gjate,eshte kenaqesi e vecante kur ulem perpara pc dhe lexoj me endje per cfare do te flitet sot,si ata femijet qe mezi presin vazhdimin e perralles :)

  ReplyDelete

Total Pageviews