Sunday, March 17, 2013

Hair Tutorial - Waves with a Straightener


Pershendetje mikesha,

nuk me besohet as vete qe mora guximin te bej nje tutorial per floket qe nuk jane dhe pika ime e forte :) por ja qe e bera dhe tani po e ndaj me ju.Ne fund te fundit e kisha premtuar dicka te tille apo jo.

Jemi ne pritje te komenteve tuaja.
Demostrimin do e gjeni ne linkun ketu uroj t'ju sherbeje.

Fundjave te mbare.

15 comments:

 1. Shume e bukur metoda po e provoj menjehere .You look pretty.

  ReplyDelete
 2. kaq thjesht? dhe un qe mendoja kush e di sa ore merresh. thnx per videon :)

  ReplyDelete
 3. KAMERA mendoj se eshte aleati yt me i mire SHARMINSTYLE!!! Me kishte marre shume malli te te shihja serisht ne kete dimension!!

  ReplyDelete
 4. me plq shumeeeeeeeee, pse se ke menduar serozisht faktin qe mund te realizosh edhe tutorial per make upin, sepse mua me duket sikur je sh sh e afte :) mere ne kosiderazion sygjerimin tim ^_^ <3 sepse besoj qe kamera eshte shoqja jote me e ngushte.

  xoxo lulu.

  ReplyDelete
 5. Shume bukur Estela! Videoja fantastike...per me teper qe e beje modelin me aq lehtesi, super!!! :)

  ReplyDelete
 6. too simple and too perfect in only 5min :)) besoj se sugjerimit tim do i bashkohen dhe ndjekeset e tjera te blogut tend : duam patjeter hair tutorial te tjere dhe make-up tutorials :) we believe you can do it!

  ReplyDelete
 7. Jeni shume shume e mire. Beni dhe nje tutorial per Crown Braid :D

  ReplyDelete
 8. Stilit, fotove dhe fjalëve, tani iu shtua dhe video dhe zëri, tani ka mbetur vetëm aroma (dmth. e flokëve të djegur hahaha). Unë shpesh kisha menduar se këto valët mund t'i bënte era, ose stili "wake up and go"!

  ReplyDelete
 9. Bukur tutoriali tend, Estela, dhe mendoj qe cdo femer para se te dale nga shtepia t'i kushtoje kujdes flokeve, sepse floket dhe kepucet jane 2 kornizat e trupit , por, jo te gjitha femrat e kane kohen per te perdorur mashen dhe krehur ne formen qe te shkojne, megjithate duhet ta kesh edhe ne gjak te mbajturin e vetes, mua me pelqen qe ti edhe pse me dy femije e gjen kohen. Kujdes me vetullat i lyen shume, sikur ska nevoje kaq, se e si te duken, sikur im ke lyer me boje kepucesh, besoj se ti nuk ke nevoje t,i trashes kaq shume, te uroj shendet!!!!!!!!!!!

  ReplyDelete
 10. Faleminderit! Me duhej shume ky tutorial,kam gati te njejtin gjatesi flokesh dhe asnjehere nuk munda ti bej keto ondet
  ...me dukej shume e komplikuar,ketu ma bere shum te thjeshte...:)))

  ReplyDelete
 11. Ju falenderoj pafund te gjithave ju mikesha.

  ReplyDelete
 12. Si gjithmon cdo gje ishte perfekte, keep going. Une nje pyetje kam....cfare lapsi perdor per vetullat??? Deni

  ReplyDelete
 13. Floket shume mire por te shkon shume dhe stili i te shkruajturit, ne fillim fotot pastaj "dicitura" :-)

  ReplyDelete

Total Pageviews