Thursday, March 28, 2013

Short Black Nails

Pershendetje mikesha,

kesaj jave kam qene me leje dhe nuk e kam idene fare cfare dite eshte sot,por meqe isha pushim thashe ta shfrytezoj per nje gje te mire :)
E meqe shiu s'na la nje dite te kalonim pragun sot mora guximin te dal me preteksit e thonjve:)

Kesaj rradhe punova me estetisten e Jetes dhe vendosem te benim dicka te thjeshte e te paster por gjithashtu te forte e rock.
Zgjodhem thonjte e shkurter shume te shkurter katrore me nje te zeze me refleks jeshile te erret.
Une jam shume e kenaqur me zgjedhjen pasi besoj se me veren para bera mire qe zgjodha nje ngjyre te erret.

Tani me thoni ju A nuk ka ardhe koha ti japim fund rindertimeve te thonjve shuuume te gjate e shuuume te ngarkuar?!!!


10 comments:

 1. Shume e bukur ngjyra e thonjeve. Me ne fund dhe ne Shqiperi po fillojne ti mbajne te shkurter, por kuptohet qellimi eshte gjithmone te rregullt e te kuruar :)

  Me vjen mire qe bere nje post mbi kete ceshtje!

  ReplyDelete
 2. Personalisht me pelqen shume kjo nuance edhe pse mendoj se edhe pa shkelqim do te ishte shume e bukur si damask jeshil.
  Shume i vecante!!!!

  ReplyDelete
 3. Tu japim fund qe cke me te atyre "kthetrave" plot me gur dhe xixa.....une te them te drejten jam nder te paktat femra qe asnjehere nuk i kam bere thonje te estetistja, ndoshta sepse kam gishta dhe thonje te bukur. Jam kujdesur gjithmon per to dhe me pyesin te habitur "Te tuat i ke??!!!...:O...Dje po mendoja per nje jeshile te erret ngjyre "buburreci".....Deni

  ReplyDelete
 4. Thonjte duken shume bukur, por une gjithnje i bej natyral se keto ngjyra me merziten, ti mbaj 3 jave :) Te pershendes, iva

  ReplyDelete
 5. Jaaaaaaaaaa ku jam fansia nr 1 e ngjyrave te erreta, me plq jasht jasht mase thonjte keshtu, jam shume rock, por nga nje ane duhet te them qe ata thonjte te gjate plot me ngarkime kane bukurine e tyre, por vetem kur ja shof te tjereve, te vetja ime ma shpifin, te foto efundit duket sikur ka dale dora e ime fotografi :p

  xoxo LùLu :)

  ps: blogu keshtu me plq shume, pasi puna e Albes eshte sshume ymmyyyyyy ymmyyyyyyy, por vetem se kur shkruaj edhe lexoj me lodh pak, sepse duhet te perqendrohem shume, mundou te ndrosh ngjyren e germave.

  ReplyDelete
 6. Mirë se erdhe në club Estela! Unë i kam mbajtur gjithmonë thonjtë e shkurtër! :) Mbase ngaqë janë më praktikë. Ngjyra më pëlqen,por më shumë më tërhiqte modeli i thonjve para këtyre!

  Është soooo shiny & bright sfondi i ri, I love it.
  E kujt nuk i pëlqejnë kuadratet e verdha të Louis Vuitton?

  P.S: ka një opsion në blogspot, i cili të lejon t'i mbash me sfond më pak lodhës shkrimet. E di që je në punim e sipër me ndryshimin e faqes ndaj mezi po pres të shoh më shumë...
  xoxo

  ReplyDelete
 7. Prsh , me pelqejne modeli ,pra shume mire gjatesia e thoit dhe sa per ngjyren te them te drejten sjam shume per aq rende,jam me teper te natyralja,ngjyrat e lehta.... gjithsesi ti i ke bere shume bukur !!! Zana.

  ReplyDelete
 8. This is a good idea thank for sharing on the website


  หนังซอมบี้

  ReplyDelete

Total Pageviews