Monday, March 25, 2013

White Blazer

Sa me pelqen kur diskutohet per ato qe jane MUST ne garderobe :)
Dhe pjesa me e lezetshme eshte me sa bindje e themi gjithnje qe "kjo na duhet PATJETER" pasi eshte MUST per sezonin.
Dhe lista e MUST-eve per ne femrat shtohet cdo dite me nga nje element te ri MUST apo dhe te vjeter c'rendesi ka per ne cdo gje qe na pelqen per momentin dhe qe e shikojme te perdorshme me shume se nje here eshte MUST.

Dhe ja pikerisht kjo xhakete qe edhe pse ne shtepi numeroj te pakten 3 te tilla behet MUST ne kete periudhe!!!
Pse do thoni ju?!!
Po njera eshte pallto i iku koha nuk ben me
Tjetra eshte e shkurter dhe nuk vishet me strece
tjetra eshte Oversize dhe vishet vetem me strece

Ndersa Xhaketa e Gjate si kjo as xhakete as pallto vishet me te GJITHA prandaj eshte MUST
Dhe keshtu ja mbushim mendjen vetes per te shtuar dhe nje kremastar ne garderobe per nje tjeter "xhakete te bardhe :)
12 comments:

 1. Shume bukur te gjitha Estela.
  me vjen te qesh se shefi im thote per te shoqen, ka vetem nje rrip te cilin nuk ka me cfare e vesh, dhe prej rripit blen gjithe veshjen.... nuk e di ke ke pasur te paren ti, lulen, syzet, kepucet apo byzylykun :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Shume e bukur kjo simptoma e gruas se shefit :)
   Edhe une me duket jam e prekur ,me duket se kronologjia ka qene e tille lulja byzylyku,me pas kepucet dhe syzet te fundit :)
   Sepse ne e dime cfare na mungon :)

   Delete
 2. Personalisht mendoj qe 1 person si ty, ose me sakte 1 blogger si ty duhet te jete 1 MUST per t'u ndjekur, pasi une s'rresht duke patur buzeqeshjen ne fytyre sa here hyj tek blogu!!!! A s'ka gje me te bukur se te sjellesh buzeqeshjen, pa i hequr aspak vlerat shijes sende qe gjithmone me le pa fjale!!!
  Te pergezoj dhe te uroj 1 jave te mbare!!!!!

  ReplyDelete
 3. Ah dicka se desh harrova, por vetem tani kur po i ringjitesha faqes e po i shihja serisht fotot me akoma me vemendje, kap 1 detaj me polka dots tek menga qe del jashte.
  S'kishe mundesi ta beje 1 foto pa Xhaketen e Bardhe apo kishe frike se mos do te dilte 1 MUST tjeter cardigan apo bluza me Polka Dots?!!!!

  ReplyDelete
 4. Super stylish :) I always tell my mom to follow ur style and buy the same things.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thanks darling i am glad you like my style :)

   Delete
 5. Estel e dashur....kepucet dhe syzet "ma bejn me sy" sic thuhet ne gjuhen popullore....ngjyre shume e embel....ashtu sikurse dhe ti....Deni

  ReplyDelete
 6. keto kepucet do t'i vjedh :P
  Lona Lona :)

  ReplyDelete
 7. thank you for this your broadcast provided bright clear concept..
  หนังซอมบี้

  ReplyDelete

Total Pageviews